سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
مهندس لطفیان در گفتگو با ماهنامه تحلیلی سنبله تشریح کرد: مینو شرق، پیشگام در تحقیقات صنایع غذایی

   مهندس لطفیان مدیر عامل شرکت صنایع غذایی مینو شرق در گفتگو با ماهنامه تحلیلی، علمی، فنی کشاورزی زیست محیطی سنبله تشریح کرد: 

 


  مهندس لطفیان مدیر عامل شرکت صنایع غذایی مینو شرق در گفتگو با ماهنامه تحلیلی، علمی، فنی کشاورزی زیست محیطی سنبله با بیان این مطلب که «شرکتی موفق است که هر روز دنیای جدیدی برای مصرف کننده ایجاد کند» گفت: واحد R&D  شرکت مینو شرق از سال1382 راه اندازی شده و پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت دریافت کرده است. این واحد با داشتن کادری مجرب از نیروهای متخصص توانسته برای اولین بار درایران محصولاتی بر پایه آرد گندم و ذرت را با ترکیبات مفید فرموله و محصولات سلامت محور ارایه کند.

تحصیلات مهندس لطفیان در رشته مهندسی صنایع غذایی از انستیتو علوم تغذیه تهران بوده و دارای 30 سال سابقه کار در صنعت Bakery&confectionaryاست. وی به مدت 20 سال مدیر تولید و معاونت تحقیق و نوآوری شرکت صنعتی مینو بوده وحدود 9سال است که به عنوان مدیر عامل در شرکت صنعتی مینو شرق مشغول به کار است. آنچه در ادامه می خوانید بخش هایی از گفتگوی  ماهنامه سنبله (شماره 260 خود در اردیبهشت 97) با مهندس لطفیان، مدیر با سابقه ی شرکت صنایع غذایی مینو شرق درباره شرکت، حوزه فعالیت ها ودلایل موفقیت آن است.

مدیر عامل شرکت مینو شرق با اشاره به اینکه اساس کار هر شرکت بر مبنای بررسی وتحقیق در مورد محصولات موجود در بازار و نیز مطالعه در مورد علوم جدید درحوزه کاری است، می گوید: «در این زمینه شرکتی موفق است که این دانش را به روز کرده و هر روز دنیای جدیدی برای مصرف کننده ایجاد کند. این رکن اصلی تولید است. معتقدیم در هر شرکتی نوآوری راه نجات است لذا نام واحد تحقیق و توسعه به تحقیق و نوآوری تغییر یافت چرا که زمانی که نوآوری باشد توسعه نیز درون آن می گنجد».

لطفیان در ادامه دلیل انتخاب شرکت مینو شرق در بخشR&Dهای برتر را به کارگیری دانش روز و تلفیق آن با صنعت به منظور برآوردن نیازهای جامعه، حل مسایل و معضلات موجود در تولید و افزایش سطح آگاهی از بازارهای پیش رو و بازارهای هدف می داند. وی با بیان اینکه یکی از موانع توسعه فعالیت ها وجود قوانین دست و پاگیر به ویژه در حوزه صادرات و راه اندازی خطوط تولید جدید است، اضافه می کند: در دنیا دولت ها برای توسعه، امکانات ویژه ای را برای تولید کنندگان در نظر می گیرند که در کشور ما کمتر به چشم می خورد.

لطفیان ادامه می دهد: «از دیگر مشکلات در حوزه تولید، رکود شرایط اقتصادی بازار به ویژه در دو سال اخیر است که مدت دوره بازگشت سرمایه در گردش را افزایش داده و شرکت ها را در تامین مواد اولیه وپرداخت هزینه های بعضاً ضروری جاری دچار مشکل می کند».

 

لازم به ذکر است که شرکت صنایع غذایی مینو شرق واقع در زاهدان، زیر مجموعه هلدینگ مینو و شرکت خودکفایی آزادگان است که حدود 300 نفر پرسنل شاغل در بخش های مختلف دارد. این شرکت، تولید کننده انواع بیسکویت، کراکر، تافی و فراورده های حجیم شده غلات (پفک) و اولین تولید کننده محصولات سلامت محور بیسکویت پروبیوتیک واسنک سین بیوتیک با برند جوانه در ایران است. توزیع محصولات در کل کشور از طریق شرکت پخش قاسم ایران صورت می گیرد. صادرات محصولات این شرکت توسط شرکت صادراتی پرسوئیس درکشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه، افغانستان، پاکستان، آفریقا و عراق صورت می گیرد. 


 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 22 ارديبهشت 1397
تعداد بازدید : 898

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت