سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
«مینو» در جایگاه برترین های صنایع غذایی سال 97 ایران

 روز گذشته در محل اتاق ایران، پنجمین جشنواره تقدیر از برترین های صنایع غذایی ایران برگزار شد که در پایان، در حوزه شیرینی و شکلات، گروه صنعتی مینو در جایگاه برترین های صنایع غذایی ایران قرار گرفت.

روز گذشته در محل اتاق ایران، پنجمین جشنواره تقدیر از برترین های صنایع غذایی ایران برگزار شد که در پایان، در حوزه شیرینی و شکلات، گروه صنعتی مینو در جایگاه برترین های صنایع غذایی ایران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این جشنواره، نتایج به دست آمده از هفت ماه نظرسنجی سراسری از مصرف کنندگان گروه های مختلف صنایع غذایی کشور مبنای داوری قرار گرفت و در گروه بیسکویت، شیرینی و شکلات از گروه صنعتی مینو و شرکت شیرین عسل تجلیل به عمل آمد.

بر پایه این گزارش، در این مراسم که با حضور قائم مقام وزیر جهادکشاورزی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل صنایع غذایی و دارویی وزارت بهداشت و روسای اتاق تهران و رییس خانه صنعت و معدن ایران برگزار شد، دکتر حمید رضایی رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به نمایندگی از گروه صنعتی مینو، لوح و تندیس پنجمین جشنواره برترین های صنایع غذایی ایران را دریافت کرد.

در حاشیه برگزاری این آیین، دکتر رضایی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی به جایگاه و نقش تاریخی گروه صنعتی مینو در صنایع غذایی ایران اشاره کرد و گفت: مینو یک نام و برند معتبر در صنایع شیرینی و شکلات کشور است که عملاً انتخاب نسل های مختلف بوده است و امروز توانسته است از این نام به نیکی صیانت کند و همچنان در ردیف انتخاب های اول هر ایرانی قرار دارد.

رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به ضرورت حمایت از صنایع غذایی گفت: دولت باید تدابیر ویژه و کارآمدی را برای حمایت از صنایع غذایی کشور در دستور کار قرار دهد؛ چرا که این صنعت نه تنها در تضمین سلامت و پویایی جامعه نقش کلیدی و تعیین کننده ای دارد، بلکه می تواند ارز آوری بالایی را برای کشور داشته و جایگزین خوبی برای صادرات نفت باشد.

دکتر حمید رضایی در ادامه به تامین شرایط زیرساختی در صنایع غذایی تاکید کرد و گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت تولیدات صنایع غذایی، افزایش بی رویه و کم سابقه ی قیمت مواد اولیه و لفاف و بسته بندی بود که دولت می توانست با سرمایه گذاری هوشمندانه در این زمینه، ایران را از حیث وابستگی به برخی مواد اولیه و اقلام بسته بندی به خودکفایی برساند و همین یک مساله در کنترل قیمت ها و بی اثرکردن تحریم ها نقش مهم و کلیدی را می توانست ایفا کند.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 بهمن 1397
تعداد بازدید : 468

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت