سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر هوشنگ نژاد در گفتگو با العالم: نشان «حلال» ظرفیتی که مغفول مانده است

 دکتر هوشنگ نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در گفتگو با شبکه ی عربی العالم، به تشریح چگونگی بهره برداری هر چه بهتر از ظرفیت نشان غذای حلال و چالش های آن در صنعت غذایی پرداخت و گفت: در کشور ما، به بحث حلال بودن محصول تولیدی برای عرضه در بازار جهانی، آن گونه که باید توجه نمی شود. 

 

 

 

دکتر هوشنگ نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در گفتگو با شبکه ی عربی العالم، به تشریح چگونگی بهره برداری هر چه بهتر از ظرفیت نشان غذای حلال و چالش های آن در صنعت غذایی پرداخت و گفت: در کشور ما، به بحث حلال بودن محصول تولیدی برای عرضه در بازار جهانی، آن گونه که باید توجه نمی شود و همین مساله باعث شده است که از این ظرفیت کم نظیر اسلامی که مبنای خرید بسیاری از ادیان دیگر در سراسر جهان است، بهره برداری درست و دقیق به عمل نیامده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با بیان این مطلب که نباید مسائل را درگیر فاکتور های سیاسی کنیم، گفت: اکثر صنایع و تولیدات داخلی می توانند با بهره گیری از این موضوع رشد قابل توجهی داشته باشند و از پتانسیل بسیار بالایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنند، اما محدود شدن این مهم در یکسری فاکتورهای سیاسی، باعث شده است که این توفیق به نحو مطلوب حاصل نشود.

دکتر هوشنگ نژاد در پاسخ این سوال که شرکت مینو در زمینه غذای حلال چه پیشینه ای دارد، گفت: گروه صنعتی مینو 15 سال پیش، اولین شرکت شیرینی و شکلات و جزو 3 شرکت صنایع غذایی بود که موفق شد از لوگوی حلال استفاده کند و این لوگو روی تمام بسته های محصولاتمان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در ادامه به استانداردهایی که در غذای حلال منظور شده است اشاره کرد و گفت: استانداردهای ملی ایران از سخت گیرانه ترین استانداردهای ملی دنیا و مورد تایید سازمان استانداردهای بین المللی می باشد؛ ما در این زمینه موفق به کسب گواهی های لازم شده ایم و با توجه به قرابت فرهنگی که با خیلی از کشورهای دور و نزدیک داریم می توانیم از این عامل موثر، نهایت استفاده را ببریم.

دکتر هوشنگ نژاد در پاسخ به این سوال که چرا کشور ایران آن گونه که شایسته است نتوانسته در بهره برداری از محصولات ممهور به نشان غذای حلال در بازارهای منطقه ای و جهانی سهم زیادی را داشته باشد گفت: غذای حلال برای ما موضوعی بسیار نام آشناست و ما سال ها در این زمینه پیشتاز بوده ایم؛ اما یک نوع بلاتکلیفی و عدم ثبات در این زمینه وجود دارد و تولید کننده برای این موضوع با یک سازمان واحد روبرو نیست که این نشان دهنده عدم انظباط در کارهاست.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با اشاره به این مطلب که که غذای حلال تنها به کشورهای مسلمان محدود نمی شود، گفت: بسیاری از سلیقه ها در کشورهای غربی و ادیان مختلف در این زمینه، حتی سخت گیرانه تر از ما عمل می کنند لذا می توان از این فرصت استفاده کرد، چرا که آنان معتقدند محصول دارنده نشان حلال از جهات مختلف سلامت لازم برای مصرف را دارد.

دکتر هوشنگ نژاد با اشاره به استفاده از ظرفیت کشور های اسلامی در این زمینه گفت: در این عرصه همبستگی نداریم تا بتوانیم غذای حلال را به تمام نقاط دنیا گسترش دهیم. اگر بتوانیم به جای حسادت ها، همفکری کنیم و از این شورا استفاده کنیم؛ قطعاً به نقاط بسیار مثبتی خواهیم رسید. قبل از انقلاب چیزی در حدود 15 تولید کننده قدرتمند در کشور وجود داشت ولی در حال حاضر تنها صنعت شیرینی و شکلات، 250 عضو دارد که نشان دهنده رشد این صنعت می باشد و اگر ما در این زمینه، کرسی نداریم، باید تبلیغ کنیم تا از امکانات تولید داخلی در شبکه های جهانی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با اشاره به پتانسیل گروه صنعتی مینو برای حضور در بازار های جهانی گفت: شرکت ما به عنوان یک برند ملی، روزانه 600 تن محصولات شیرینی و شکلات تولید می کند و این توانایی را داریم که وضع موجود را به راحتی به 2 برابر برسانیم؛ ما رشد بسیار خوبی در دهه 80 و 90 به خصوص در زمینه بسته بندی داشته ایم و هم اکنون در کشور های آسیای میانه، حوزه خلیج فارس، اروپا و بسیاری از کشورهای جهان محصولات خود را می بینیم.

دکتر هوشنگ نژاد ادامه داد: برای حضور قدرتمند در عرصه های جهانی و داخلی، پکیجینگ محصول بسیار مهم است. شرکت ما در دهه 80 سرمایه گذاری های بسیار خوبی را در این زمینه انجام داد و پکیجینگ بسیاری از محصولاتی تولیدی، مانند آدامس وایت که در شرکت ما تولید می شود، مطابق با علم روز دنیاست.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 بهمن 1397
تعداد بازدید : 490

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت