سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
در پی امضای تفاهم نامه فروش با شرکت کشت و صنعت شمال / غنچه به عقد قاسم درآمد

 طی مراسمی، شرکت کشت و صنعت شمال با انعقاد قراردادی رسمی، توزیع و فروش انحصاری محصولات خود را با نام تجاری غنچه به شرکت پخش مویرگی قاسم ایران به عنوان عامل انحصاری پخش گروه صنعتی مینو واگذار کرد.


در این مراسم که دوشنبه هفتم خرداد ماه جاری با حضور مدیران عالی رتبه ی دو شرکت در سالن ساندوز گروه صنعتی مینو برگزار شد، تولیدات غنچه رسما در سبد توزیع قاسم ایران قرار گرفتند.

در ابتدای این مراسم، دکتر حمید رضایی رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان(گروه صنعتی مینو)  با اشاره به تغییر سطح مناسبات اقتصادی در جهان گفت: دنیا به سوی همگرایی پیش می رود و هر گروهی بتواند بدون ایجاد هزینه، کار را به نحو احسن پیش ببرد پیروز مناسبات اقتصادی شده است.

رییس هیات مدیره شرکت قاسم ایران ادامه داد: لازمه ی این کار قیمت مناسب و کیفیت بالای کالا و همچنین سرویس خوب توزیع می باشد تا اصل رقابتی بودن محصول برای همه توجیه پذیر باشد که امیدوارم دو شرکت صاحب نام و خوش سابقه ی کشت و صنعت شمال و قاسم ایران بتوانند با رعایت یک توافق برد-برد اهداف بلند نظرانه تری را تحقق دهند.


در ادامه مهندس کریمی مدیر عامل شرکت قاسم ایران ضمن خیر مقدم به میهمانان بیان داشت: از خداوند مدد می جویم که این جلسه پر برکت، پیوندی مبارک را بین شرکت قاسم ایران و شرکت کشت وصنعت شمال در این ماه عزیز برقرار کند و ثمرات آن در قالب همکاری و درک متقابل نشان داده شود.

مهندس کریمی ضمن اشاره به اینکه شرکت قاسم ایران در گذشته در زمینه توزیع روغن یک سهمِ درصد خوبی را داشته و امروز نیز این سهم را مدیریت کرده است گفت: ما علاقمندیم در کنار توزیع محصولات تولیدی مینو سهم درصد مناسبی را در توزیع روغن داشته باشیم و این پیوند فرصت خوبی برای هر دو شریک تجاریست که با عقلانیت و هوشمندی بهره برداری مناسبی از آن داشته باشند.

مدیر عامل شرکت قاسم ایران ادامه داد: مجموعه گروه آقای مدلل با دارا بودن دو کارخانه کشت و صنعت شمال و کشت وصنعت ماهی دشت همیشه سهم درصد خوبی را در تولید و فروش داشته اند. تا سال 1391 مجموعه گروه بهشهر و گروه آقای مدلل بالغ بر 65 درصد سهم تولید و توزیع روغن را به خودشان اختصاص می دادند و خیلی خوشحالیم که امروز جناب آقای مهندس خلیلی که سابقه زیادی در صنعت روغن دارند و سالیان زیادی دبیر انجمن صنعت روغن بوده اند و چهره شناخته شده ای در این عرصه هستند، به عنوان شریک تجاری ما در بحث سیاست گذاری تولید و فروش هستند و امیدواریم با به کارگیری آن تجارب، منشا موفقیت این پیوند باشند.

مهندس کریمی ابراز امیدواری کرد که برای ماه های باقی مانده سال از تاریخ موثر اجرای این قرارداد که 19 خرداد ماه سال جاری است پیش بینی می کنیم در سنوات پیش رو و با توجه به سرعتی که در عرصه تولید و توزیع پیش بینی شده، سطح فروش را  به بالای 5 هزار تن برسانیم. ما باید به سرعت ادبیات مشترک خود را برقرار کنیم و نگذاریم چالش هایی که ممکن است در ابتدای کار ایجاد شود باعث سردی این پیوند شود. مقارن بودن این پیوند با تولید و بسته بندی های جدید روغن غنچه در کشت و صنعت شمال، باعث شده تا کالا هایی که در اختیار مجموعه قاسم قرار می گیرد متفاوت با محصولات عرضه شده در گذشته باشد.

مهندس کریمی گفت: بعد از تولید و توزیع ما به حلقه دیگری به نام پشتیبانی و تبلیغات نیازمندیم که انشاالله اگر واحد تولیدی نگاه عمیق به این بخش داشته باشد، می توانیم سهم خواهی مناسبی در حداقل زمان داشته باشیم. خلاصه این قرار داد ما ترکیب تولید و جذب کالا را بر مبنای 60 درصد خانوار به قدر سهم 85 درصد دیدیم که  5/42 درصد آن مایعات و بطر است و 5/42 درصد آن خانوار حلب است و 15 درصد آن هم 16 کیلوییست. این ترکیب هم برای تولید و هم توزیع مناسب و فرصت آفرین می باشد و در کنار این بحث فروش روغن قنادی نیز هست که هم مجموعه خود ما مصرف کننده است و هم واحد های تولیدی زیادی در کشور داریم که باید سهم فروش این صنعت و صنف را نیز به خود اختصاص دهیم.

در ادامه مهندس خلیلی رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال بیان داشت: بسیار خرسندیم که در جمع صمیمی مدیران شرکت قاسم ایران قرار داریم و امیدواریم این قرارداد برکات خیری برای هر دو مجموعه داشته باشد و سال های سال این همگامی و همراهی در صنعت ادامه یابد.

رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال ادامه داد: گروه مدلل یک مجموعه سهامی خاص است که در بخش تجارت غلات شروع به کار کرده و فعالیت اصلی شرکت در زمینه بازرگانی در بخش غلات می باشد. در بخش روغن نباتی با عنوان چهارمین محوری که امروز در خدمت شما هستیم با دو مجموعه کشت وصنعت شمال و کشت و صنعت ماهی دشت سعی و تلاشمان این است که همواره جزو رتبه یک تا سه این مجموعه باشیم. در کشور120 هزار تن روغن خام می خواهیم که 30 هزار تن از این روغن را مجموعه گروه مدلل تامین می کند.

مهندس خلیلی افزود: در یک دهه اخیر، صنعت روغن نباتی مورد توجه دستگاه های نظارتی قرار گرفته و باید توجه زیادی به موضوع سلامتی در بخش امنیت غذایی داشت. یکی از گام های مکملی که ما در حرکت به سمت مشتری داریم و می خواهیم که بهتر از گذشته انجام شود، همکاری با شرکت قاسم ایران است.

 رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال در پایان گفت: ما باید همگی به اصولی که در این قرارداد ذکر شده پایبند باشیم. بخش اول این اصول کیفیت است و بخش دوم آن تامین به موقع کالا و تامین نیاز هایی که شرکت قاسم ایران در قالب قرارداد به ما اعلام می کند و متعاقباً ما نیز توقع داریم امانتی که در بخش تولید به شما می سپاریم خوب تر از آنچه در گذشته انجام می شده در اختیار مصرف کننده قرار داده شود و امیدواریم این همراهی و همگامی بتواند ضامن پایداری کاری مشترک و دراز مدت باشد.


 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 خرداد 1397
تعداد بازدید : 854

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت