سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
واردات کالاهای غیر ضروری معضلی برای اقتصاد کشور

 گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از شرکت صنعتی پارس مینو


گروه خبری باشگاه خبرنگاران جوان با حضور در شرکت صنعتی پارس مینو گزارشی از دو خط تولید آدامس و بیسکویت تهیه کردند که از مجله ی خبری، خبر ساعت 19 شبکه ی یک سیما پخش شد.

در این گزارش به واردات کالا‌های غیرضروری اشاره شده که به عنوان یک معضل اقتصادی باعث به تعطیلی کشیده شدن بسیاری از کارخانه‌های تولیدی شده و از سویی افراد بسیاری را بیکار کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ در سال حمایت از کالای ایرانی پای سایت گمرک نشستیم. رصد اجناسی که وارد کشورمان می شود گویای این مهم بود که در خیلی از موارد نیازی به واردات این کالاها نیست به خصوص صنایع غذایی که کشورمان در تولیدات این محصولات جزو سرآمدهای جهان محسوب می شود.

مهندس ساغریچی مدیرعامل شرکت پارس مینو در این زمینه گفت: قریب به 50 سال است که تولید کننده آدامس هستیم و از حدود 10 سال قبل وارد تولید آدامس های بدون قند شده ایم. در حال حاضر با 20 درصد ظرفیت تولید، در حال تولید هستیم چون بازار بیشتر از این تقاضا ندارد و دلیل آن هم به وجود محصولات مشابه مربوط می شود.

مدیرعامل شرکت پارس مینو افزود: در کارخانه آدامس ما حدود 400 نفر مشغول به کار بوده اند که با کمال تاسف باید عرض کنم این عدد امروز به 150 نفر کاهش یافته است.

مهندس ساغریچی در پاسخ به این سوال که به نظر شما نیازی برای واردات آدامس به کشور هست؟ گفت: به هیچ وجه، به هیچ وجه کمبودی در خط ما وجود ندارد؛ خطی که ملاحظه می فرمایید مدرن ترین و به روزترین خط تولید آدامس در دنیاست.

دکتر رضایی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان نیز در این زمینه گفت: همان طور که ملاحظه می فرمایید این خط تولید تب گام ما هست که با سرمایه گذاری بیش از 60 میلیارد تومان وارد کشور شده است. متاسفانه حدود 2 تا 3 سال است که این دستگاه ها خوابیده و از حداقل ظرفیت تولید آن استفاده می شود.

همچنین در بخش دیگری از این گزارش به واردات بیسکویت اختصاص داشت، مهندس سمیعی مدیر کارخانه پارس مینو گفت: ما بیش از 40 سال سابقه فعالیت تولید بیسکویت و ویفر را داریم که البته به خاطر مشکل واردات محصولات مشابه از خارج کشور، در حال حاضر ظرفیت عملیاتی خط تولید ما کاهش پیدا کرده است.

اگر که یک مقدار جلوی واردات و مسائل مربوط به آن گرفته شود، این ساختار و سازمان توان افزایش ظرفیت تولید بیش از این را هم دارد.

مهندس سمیعی ادامه داد: در کارگاه بیسکویت ما زمانی بیش از 180 نفر مشغول به کار بودند که الان این رقم خیلی کمتر شده و به 115 نفر رسیده است.

مدیر کارخانه پارس مینو  افزود: درخواست ما از مسئولین این است که با توجه به نام گذاری سال 1397 به نام حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری، این شعار با جدیت پیگیری و عملیاتی شود. 

لینک گزارش تصویری منتشر شده توسط باشگاه خبرنگاران جوان (کلیک کنید...) 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردين 1397
تعداد بازدید : 699


نظرات
نظر شما

نام :
ایمیل :
نظر :

کد امنیتی را وارد نمایید :


بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت