سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
با حضور مدیران عامل گروه صنعتی مینو برگزار شد: جلسه ی ویژه بررسی تاثیرات ارزی بر اوضاع اقتصادی گروه

صبح امروز، با حضور مهندس نعمت پرور مدیرعامل، دکتر رضایی رئیس هیات مدیره، مدیران عامل و مدیران مالی شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی مینو، جلسه ی ویژه ای با هدف بررسی آخرین وضعیت تغییر و تحولات ارزی و میزان تاثیرگذاری سیاست های اخیر بر صادرات و واردات، فروش و تولیدات گروه صنعتی مینو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


در این جلسه که بیش از دو ساعت به طول انجامید مهندس نعمت پرور مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در سخنانی به تحلیل اوضاع اخیر اقتصادی کشور پرداخت و گفت: شرایط فعلی مه آلود است و باید در چنین اوضاعی ضمن حرکت به سمت جلو، تمام جوانب احتیاط را مدنظر قرار دهیم.

مهندس نعمت پرور سیاست اخیر تک نرخی شدن ارز را اقدامی برای جلوگیری از بی ثباتی نرخ ارز ارزیابی کرد و گفت: تا زمانی که ثبات بر بازار ارز برقرار شود باید از اقدامات عجولانه و غیر منطقی پرهیز کرد و تا زمانی که در اقتصاد کشور فضای منطقی و قابل محاسبه ای حاکم شود همگان باید دست به عصا راه بروند.

مدیرعامل گروه صنعتی مینو با اشاره به اینکه به گواه تاریخ، حتی در شرایط جنگ جهانی دوم هم که تمام کارخانجات هم تعطیل شدند، کارخانه های تولید بیسکویت تعطیل نشدند، گفت: هیچ خط تولیدی نباید متوقف شود و باید ضمن رعایت احتیاط فرایند تولید با جدیت ادامه داشته باشد چرا که محصولات مینو بازار مصرف خود را دارند و نباید در میان مصرف کنندگان و بازار مصرف خللی به وجود آید.

مهندس نعمت پرور ادامه داد: شرکت قاسم ایران می بایست در شرایط فعلی اهتمام ویژه ای در پخش مویرگی داشته باشد چرا که پخش مویرگی مهمترین روش برای رسیدن به نقدینگی است و باید میزان فروش مدت دار را تا جایی که امکان دارد به حداقل برساند و فروش مویرگی را تا بالاترین حد ممکن افزایش دهد؛ چون در این فضای حاکم بر اقتصاد نیاز به نقدینگی از اهمیت بالایی  برخوردار است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان همچنین برای شرکت پرسوئیس نیز یک فصل الخطاب داشت و در ارتباط با صادرات محصولات مینو گفت: ملاک صادرات باید حتما مبتنی بر دلار باشد و محاسبه ی ریالی نرخ دلار به هیچ وجه قابل قبول نیست و شرکت پرسوئیس باید این فرایند را اصلاح کند.

در این جلسه، مدیران عامل و مدیران مالی شرکت ها مباحثی همچون اثرگذاری قیمتی، اصلاح فرایند کاری بر اساس سیاست های ارزی کشور، تاثیر نقدینگی ارزی بر توان تولید، اتخاذ تصمیمات قاطعانه و اثرگذار در شرایط اقتصادی فعلی، توجه جدی بر صادرات، رفع سریع موانع احتمالی صادرات، تسریع جراحی درون سازمانی در شرکت قاسم ایران و بسیاری نکات دیگر از جمله مسایلی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : يکشنبه 26 فروردين 1397
تعداد بازدید : 427

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت