سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر رضایی در همایش ملی اهدای نشان عالی اهتمام کیفیت مدیریت:در بحران اقتصادی، وحدت رویه یک ضرورت است

همایش ملی اهدای نشان عالی اهتمام کیفیت مدیریت با سخنرانی دکتر حمید رضایی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به عنوان سخنران ویژه همایش در محل سالن همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

 

 

 


همایش ملی اهدای نشان عالی اهتمام کیفیت مدیریت با سخنرانی دکتر حمید رضایی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به عنوان سخنران ویژه همایش در محل سالن همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم، دکتر رضایی ضمن ابراز خرسندی و رضایت از حضور در جمع کارآفرینان گفت: دیدگاه شما کارآفرینان جامعه را در شرایط بحرانی مدیریت می کند و بر خلاف بسیاری از افراد که در هر شرایطی سعی می کنند به سادگی از کنار مشکلات عبور کنند این کارآفرینان هستند که خود را در متن مشکلات قرار می دهند و به دنبال راه حلی برای عبور از آنها هستند.

رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان گفت در مواجهه با بحران، شناخت شرایط باید در اولویت قرار بگیرد و پس از آن، ما فعال اقتصادی باید بپذیریم و به درستی بدانیم که در چه شرایطی قرار داریم. آن وقت می توانیم تصمیم درست و تاثیر گذار را برای خروج از بحران اتخاذ کنیم.

دکتر رضایی با بیان این مطلب که کسی که معتقد باشد شرایط همیشه خوب است و در کمال آسایش به تصمیمات قبلی خود بسنده کند، به دنبال راه کار نیست؛ گفت: در شرایط بحران، سرعت رسیدن به اهداف بلند مدت و میان مدت کاهش پیدا می کند و اهداف کوتاه مدت طراحی و عملیاتی می شوند که با این رویکرد می توان بر بزرگترین مشکلات به هر نحوی فائق آمد. در همین زمینه باید مجموعه تحولات درون و برون سازمانی را کنار همدیگر گذاشت و رویدادها را به درستی و دقت بازبینی کرد، چرا که در شرایط بحرانی قرار نیست مانند شرایط ثبات تصمیم گیری کنیم و باید به شناخت عناصری که در بحران موثر هستند بپردازیم.

رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه با اشاره به این مطلب که باید سطح انتظار خود را از مدیران زیر مجموعه و اعضای هیات مدیره بالا ببریم، گفت: در شرایط بحران اقتصادی وحدت رویه در تمامی سطوح چه از بعد فکری و چه از بعد عملی یک ضرورت است و شرکت ها باید از الگو های مشابه فارغ و از بعد زمانی و مکانی بهره برداری مطلوب کنند.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه در سال 1930 اروپا با بحران روبرو شد ولی در همان شرایط آمریکا به شکوفایی رسید؛ گفت: نباید از تغییر و تحولات ساده عبور کنیم و باید تمامی فرصت ها و تهدید ها را درک کنیم و از آنها شناخت داشته باشیم و بر اساس این تحولات، اقدامات کوتاه مدت انجام دهیم. سازمان ها معمولاً مایلند حاشیه امنی در سایه اقدامات بلند مدت داشته باشند ولی در شرایط بحرانی این استدلال نابود کننده است. در کنار این تغییرات نیاز به اقدامات جسورانه داریم و باید تشویق به عملگرایی کنیم نه نظریه پردازی.

رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: ما برای رسیدن به آرامش نیاز به استفاده از افراد خلاق و با استعداد داریم چراکه انسان های خلاق همیشه به دنبال کنش هستند و با تکیه بر این  افراد می توانیم شرایط جدیدی ایجاد کنیم.

دکتر رضایی با بیان اینکه سودآوری یعنی تولید نقدینگی، برای حفظ عملیات شرکت در جهت رسیدن به توسعه و رشد گفت: نباید تنها به فکر نقدینگی باشیم و باید بر عناصر اولیه کسب و کار که می توانند گردش مالی ایجاد کنند، متمرکز شویم.

دکتر رضایی در پایان به بیان مسئولیت اجتماعی افراد در قبال سازمان، جامعه و کارکنان پرداخت و گفت: باید برای رسیدن به توفیق روز افزون، همواره تلاش کنیم و در این راه همواره شهامت داشته باشیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 30 تير 1397
تعداد بازدید : 522

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت