سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر : شرکت «دارویی مینو» باید جزو بیست شرکت برتر دارویی ایران باشد

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آیین تکریم و معارفه ی مدیر عامل شرکت های دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو با اشاره به ضرورت ارتقا جایگاه و توان شرکت، گفت: باید با تمام توان تلاش کرد تا «مینو» جزو بیست شرکت برتر دارویی ایران قرار گیرد و این مهم با تخصص و توانایی و ظرفیت های موجود قابل تحقق است.


دکتر عباسیانفر افزودند: دانش داروسازی در کشور ما قدمت 100 ساله دارد و که در چهار دهه ی گذشته این صنعت پیشرقت چشمگیری در ایران داشته و در حال حاضر از نظر حجمی حدود 97 درصد از داروی مورد نیاز مردم را شرکت ها داخلی خودمان تهیه می کنند که این ظرفیت بزرگی  برای شرکت مینو است که بتواند سهم خود را در بازار مصرف دارو افزایش دهد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان این مطلب متاسفانه سهم ما از بازار، علیرغم ظرفیت ها و امکانتمان کم است، گفت: ما باید به جایگاه وقعی خودمان برسیم و در این زمینه خواسته ای که از آقای دکتر امجدی نیک دارم این است که ایشان بر اساس نیاز موجود برنامه ریزی های هوشمندانه ای را در دستور کار قرار دهند تا مینو در ردیف شرکت های برتر در صنعت دارو قرار گیرد و این مهم  مستلزم طراحی های استرتژیک برای شرکت است.

دکتر عباسیانفر با اشاره به این مطلب که باید بهره مندی از نیروی انسانی و چارچوب چارت سازمانی بر اساس استاندارد ها تهیه شود، گفت: باید بدانیم که در هر واحدی چه مقدار نیرو لازم داریم و از این نیروها در چه جایگاهی می توان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان همچنین در ابتدای سخنان خود  به  سابقه رفاقت و شناخت خود از دکتر سجاده چی اشاره کرد و گفت: من از سال 62 و در اردوگاه موصل 64 با ایشان آشنا شدم و واقعیت این است که پس از مرور این مدت، هم در زمان اردوگاه و هم این چند سال که هر دو در مینو مشغول بودیم از ایشان جز صمیمیت، صداقت، استقلال رای و به معنای کامل یک انسان پایبند به اصول چیزی در ذهن من نیست و من در هفته گذشته بارها با خودکلنجار رفتم و نهایتا در روز شنبه این موضوع را با ایشان مطرح کردم. 

دکتر عباسیانفر گفت: بسیار خوشحال شدم زمانی که که متوجه شدم بچه های دارویی، در روز گذشته اینجا جمع شدند و عموما به خاطر خروج ایشان از مجموعه محزون و گریان بودند و این برای من به عنوان یک ازاده مایه افتخار است، که یکی از دوستان من پس از خروج از مجموعه انقدر محبوبیت دارد که نیرو هایش دلگیر می شوند و چقدر خوب است که یک انسان خصایصی را داشته باشد که نامش را برای همیشه در سازمان ماندگار کند.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: از نظر شخیصیتی، ایشان در این مجموعه بی بدیل هستند و بسیار خوشحال شدم زمانی که که متوجه شدم بچه های دارویی، در روز گذشته اینجا جمع شدند و عموما به خاطر خروج ایشان از مجموعه محزون و گریان بودند و این برای من به عنوان یک آزاده مایه افتخار است، که یکی از دوستان من پس از خروج از مجموعه آنقدر محبوبیت دارد که نیرو هایش دلگیر می شوند و چقدر خوب است که یک انسان خصایصی را داشته باشد که نامش را برای همیشه در سازمان ماندگار کند.

 مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: این که کسی هم محبوبیت داشته باشد و هم از نظر کاری و تخصص دارای مقبولیت باشد، چیز بسیار نایاب و با ارزشیست و این کار دکتر امجد را سخت تر می کند، کما اینکه خود من نیز زمانی که دکتر نعمت پرور می رفتند این چالش را داشتم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به سوابق آقای دکتر امجدی گفت: ایشان مجموعه ای از تخصص و خوبی هاست و حدود یک ماه پیش بود که در شرکت قاسم ایران با ایشان آشنا شدم و در اولین برخورد به من گفتند که اطلاعات شما و چیزی که اظهار کردید اشتباه است و من از همان زمان خواستگار ایشان شدم، چون دیدم که به دور از ملاحظات، نظر فنی و مدیریتی خود را میدهد و من این روحیه را دوست دارم . سوابق ایشان هم اجراییست و هم علمی؛ یعنی از کف داروخانه تا سیاست گذاری در وزارت بهداشت حضور داشته اند.

 مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی گفت: خواهشم این است که ایشان از مجموعه و از ظرفیت های داخل شرکت استفاده کنند، کما اینکه مطلعم ایشان همواره از ظرفیت های داخل استفاده کرده اند و در صورت لزوم آموزش های لازم را به ظرفیت داخل معطوف کرده اند.

همچنین دکتر عباسیانفر با صدور حکمی راهبردهای مهم و کلیدی شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو را ترسیم کردند.

متن این حکم بدین شرح است:

 

یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکْرُهُ شِفآءٌ یا مَنْ یَجْعَلُ الشِّفاءَ فیما یَشاءُ مِنَ الاَشْیاءِ

جناب آقای دکتر کامبیز امجدی نیک

با استعانت از ذات اقدس الهی و با عنایت به تعهد، کاردانی و توانایی های ارزشمندتان، با صدور این حکم،  حضرتعالی را به سمت مدیریت عامل شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو منصوب می نمایم.

امید است با اتکا به دانش و تخصصی که در حوزه ی صنعت دارو دارید تمام اهتمام خود را در مسیر جلب رضایت مصرف کنندگان، نوآوری در تولید و بهره برداری هرچه بهتر از ظرفیت ها، مصروف دارید؛ بی شک در این زمینه، طراحی استراتژی نوین شرکت با در نظر گرفتن شرایط داخل و وضعیت جهانی صنعت دارو، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پر واضح مسلم است که تحقق این مهم، مستلزم شناخت و تحلیل نقاط قوت و ضعف شرکت جهت دستیابی به درک درستی از تهدیدها و فرصت های محیطی با هدف تحقق اهداف در دسترس صنعت دارو و رساندن شرکت به جایگاه واقعی اش می باشد که امید می رود با بهره گیری از متخصصین جوان و استانداردسازی نیروی انسانی در کنار شناخت دقیق نیازهای مصرف دارو در ایران و کشورهای مختلف دنیا به ویژه منطقه و اهتمام در تولید با هدف دستیابی به سهم قابل قبولی از سبد دارویی مصرف کنندگان، به این افق تابناک دست پیدا کنید.

توجه جدی و آینده نگرانه به  واحد تحقیق و توسعه شرکت، بالابردن سرعت عمل و وقت شناسی در رابطه با نیاز مصرفی دارو، توجه جدی به رعایت استانداردهای داخلی و GMP ، داشتن نگاه جهانی با بهره مندی از استعداد و توان داخلی، تولید محصولات رقابتی، سهولت دسترسی به دارو، کیفیت بالا و بسته بندی مناسب تولیدات، تمرکز در تولید محصولات دارویی با حاشیه سود بالا، همکاری با برندهای مطرح تولید لوازم آرایشی و بهداشتی جهان، تولید محصولات تحت لیسانس و تولید تحت برند از نکاتی است که در بالنده تر شدن شرکت نقش اساسی و کلیدی دارد که باید از الزامات پیش روی آن جناب باشد.

توفیقات روزافزون حضرتعالی و همکاران پویا و متعهدتان را در شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو در همه حال از منان بی همتا خواستارم.

علیرضا عباسیانفر

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 شهريور 1397
تعداد بازدید : 541

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت