سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر در گفتگوی زنده ویدئویی با سهامداران: در سال بحرانی 97 سرافراز بودیم

شب گذشته دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان از طریق ارتباط ویدئویی به صورت زنده با سهامداران و آزادگان سراسر کشور به گفتگو پرداخت. در این گفتگوی زنده که از ساعت 22 شب چهارشنبه تا 30 دقیقه بامداد پنجشنبه چهارم بهمن ماه و به مدت 150 دقیقه انجام گرفت، سهامداران با طرح سوالات متفاوت، پاسخ های مورد نظر را به صورت زنده دریافت کردند.


شب گذشته دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان از طریق ارتباط ویدئویی به صورت زنده با سهامداران و آزادگان سراسر کشور به گفتگو پرداخت. در این گفتگوی زنده که از ساعت 22 شب چهارشنبه تا 30 دقیقه بامداد پنجشنبه چهارم بهمن ماه و به مدت 150 دقیقه انجام گرفت، سهامداران با طرح سوالات متفاوت، پاسخ های مورد نظر را به صورت زنده دریافت کردند.

دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ابتدا با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در 9 ماهه ی سالجاری گفت: مستحضرید از سال 89 تا تیر ماه سال گذشته به عنوان مدیر حقوقی، در این شرکت فعالیت داشتم و سال گذشته از شرکت رفتم که بار دیگر با نظر هیات مدیره محترم و با تدبیر آنها به عنوان مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان دوباره به مجموعه بازگشتم و طبیعی است، با توجه به شناختی که از مجموعه، مدیران و معضلات شرکت داشتم، بدون این که زمان را از دست بدهم تغییرات را در حوزه مدیران و سیاست های کلان به سرعت اجرایی کردم.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان ادامه داد: متاسفانه آن زمان در مرداد ماه، با وضعیت بسیار بدی در اقتصاد کشور مواجه شدیم و چالش هایی مانند خروج آمریکا از برجام، نوسانات ارزی، اعتصاب کامیون داران و تصمیمات و بخشنامه های لحظه ای دولت، شرایط بسیار سختی را در اقتصاد کشور تجربه کردیم، بطوریکه این شرایط تمامی مردم را به نوعی درگیر خود کرد؛ در این شرایط، من درخرداد ماه که وارد شرکت شدم، سه جلسه ی بحران با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران عامل و کارشناسان داخلی برگزار کردیم و اتفاقاتی که اقتصاد کشور را به ورطه نابودی می کشاند و بسیاری از شرکت های تولیدی مشابه ما را تعطیل می کرد، را بررسی کردیم و تصمیمات بسیار مهمی را اتخاذ نمودیم. 

دکتر عباسیانفر به اهمیت موضوع انضباط مالی در شرکت اشاره کرد و گفت: زمانی که انضباط مالی در شرکت حاکم نباشد، هیچ تصمیم کلانی را نمی توان بر پایه سیاست هایی که برنامه ریزی کردیم، عملیاتی کرد و برای این که بتوانیم انضباط مالی را در شرکت قاسم ایران برقرار سازیم، قراردادها و روابط را بین شرکت های داخل و خارج از گروه تغییر دادیم و موفق شدیم بسیاری از مطالبات گذشته را که بالغ بر 114 میلیارد تومان بدهی به شرکت های تامین کننده و بیش از 166 میلیارد بدهی تسهیلاتی به بانک ها بود، پرداخت کنیم.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان در ادامه به ارائه آمار عملکرد شرکت، در 9 ماه  گذشته پرداخت و گفت: در حال حاضر، با توجه به این که صورت های مالی 9 ماهه گذشته، توسط بازرس سازمان بورس تایید گردیده و در کدال ارائه شده است، می توانم آماری را از عملکرد مجموعه، طی این 9 ماه، خدمت سهامداران عزیز ارائه و به تفکیک میزان درآمد شرکت ها را با زمان مشابه در سال پیش مقایسه کنم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به عملکرد تحسین برانگیز شرکت رسا در این مدت کم، گفت: شرکت ره آورد سازندگی آزادگان درآمد 9 ماهه سال 1396 بالغ بر 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بود که درآمد 9 ماهه سال 1397 آن به میزان 15 میلیارد و 300 میلیون تومان رسید و سود این شرکت از 380 میلیون تومان به 5 میلیارد و 100 میلیون تومان رسید و این یعنی بیش از13 برابر یا به عبارتی دیگر هزار و 342 درصد افزایش افزایش سود در این شرکت به ثبت رسیده که در تمام دوران حیات این شرکت بی سابقه بوده است.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان در ادامه به تحلیل عملکرد شرکت قاسم ایران پرداخت و گفت: شرکت سهامی قاسم ایران:  در9 ماهه سال 1396 بالغ بر 11 میلیارد و 600 میلیون تومان زیان دهی داشته است در پایان 9 ماهه ی امسال به سود 15 میلیارد و 400 میلیون تومانی رسیده است. این یعنی اینکه ما نه تنها 11 میلیارد و 600 میلیون زیان را جبران کرده ایم، بلکه به سود 15 میلیارد و 400 میلیونی هم رسیده ایم و این یعنی عملکرد سودآوری این شرکت با رشد تقریبا 300 درصدی روبرو بوده است.

دکتر عباسیانفر در ارزیابی شرکت صنعتی مینو خرمدره به افزایش سود 17 میلیارد و 400 میلیون تومانی این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت صنعتی مینو خرمدره 9 ماهه سال 1396 بالغ بر 26 میلیارد و 400 میلیون تومان سود داشته است که در مدت مشابه امسال یعنی تا پایان آذر ماه سال 1397  این میزان به 43 میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده است.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان در ادامه به شرکت زیان دهی مینو فارس که دارای زیان انباشته از گذشته می باشد اشاره کرد و گفت: شرکت صنعتی مینو فارس یا همان قند خرمای سابق در 9 ماهه سال 1396 بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان زیان در کارنامه مالی خود داشت که امسال به اقدامات خوب صورت گرفته یک میلیارد و 240 میلیون تومان از زیان آن کم شد و به 160 میلیون تومان رسید و امیدوارم با تلاشهای بی وقفه ای که در حال انجام است، این میزان زیان به صفر برسد و در سال آینده با همین سیر حرکتی که دنبال می کنیم، شرکت مینو فارس را به سوددهی برسانیم.

دکتر عباسیانفر به افزایش 214 درصدی سود دهی شرکت صنعتی مینو شرق در زاهدان اشاره کرد و گفت: شرکت مینو شرق در9 ماهه سال 1396 بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان سود دهی داشت که این میزان در پایان 9 ماهه سالجاری به بیش از 6 میلیارد تومان رسید که نشان از افزایش سود 214 درصدی این شرکت دارد.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان با اشاره به زیان ده بودن شرکت شوکوپارس در سالهای گذشته گفت: این شرکت در 9 ماهه سال 1396 بیش از یک میلیارد و 850 میلیون تومان زیان دهی داشت که این میزان  به یک میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است. تیم مدیریتی این شرکت چندماه پیش تغییر پیدا کرده و برنامه های خوبی جهت رسیدن این برند به جایگاه اصلی اش در دستور کار است که باید روند کاهش زیان این شرکت همچنان ادامه داشته باشد و سال آینده، سالی خوب و سودآور برای شرکت شوکوپارس باشد.

دکتر عباسیانفر شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو را یکی از نمونه های بارز در سودآوری برای شرکت ارزیابی کرد و گفت: شرکت دارویی در 9 ماهه سال 1396 بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون تومان سود داشت که این میزان در پایان  9 ماهه سال 1397به 10 میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده است و شک نداریم با تدابیر عالمانه و بسیار حساب شده و دقیق مدیرعامل جدید دارویی این شرکت در آینده توفیقات چشمگیر مالی را برای هلدینگ به دنبال خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان به شرکت صنعتی پارس مینو به عنوان شرکتی که سود منفی داشته است اشاره کرد و گفت: شرکت صنعتی پارس مینو در  9 ماهه سال 1396بالغ بر 18 میلیارد و 500 میلیون تومان سود دهی داشت که این میزان در مدت مشابه سالجاری به 12 میلیارد و 200 میلیون تومان رسید. که مهمترین دلیل این کاهش سود، پرداخت بدهی های ارزی معوق گذشته بود که متاسفانه ما مجبور شدیم چند برابر قیمت یورو در سال گذشته را پرداخت کنیم تا آن بدهی را بدهیم. البته تکیه ی بخش قابل توجهی از تولیدات این شرکت به مواد اولیه خارجی و افزایش چشمگیر ارزش دلار و یورو از دیگر دلایل این سود منفی بوده است.

دکتر عباسیانفر همچنین در ادامه ی این گزارش عملکرد مالی، با اشاره به میزان سهام خودکفایی از شرکت های گروه گفت: ما از سود محقق شده ی هر شرکت به میزان سهامی که داریم سود می گیریم. به طور مثال سود دارویی واریز به حساب پارس مینو می شود و چون 56 درصد پارس مینو برای خرمدره است، در نتیجه 56 درصد از کل سود پارس مینو به خرمدره می رسد و به ما 68 درصد سود خود را از صنعتی مینو می گیریم؛ یا اینکه 100 درصد رهاورد سازندگی آزادگان برای خودکفایی است و در نتیجه صد درصد سود این شرکت به خودکفایی خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفایی آزادگان ادامه داد: این آماریست، که با همت همکاران و تیم جدید مدیران محقق شد و می توانیم ادعا کنیم که در سال بحرانی 97 سرافراز بودیم و در حال حاضر در بیست سال گذشته بهترین شرایط را داریم و بسیار خوب است که سهامداران عزیز اطلاعات جامعی نسبت به تمامی شرکت ها داشته باشند و امیدواریم شرکت هایی که تا به حال زیان ده بوده اند، تا پایان سال به سود دهی برسند؛ اما با توجه به این که در تمامی شرکت ها، رشد فزاینده 120 درصدی وجود داشته است، در شرکت پارس مینو به دلیل این که، سال گذشته حدود 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان بدهی ارزی داشتیم و نتوانستیم آن را پرداخت کنیم و همچنین تغییرات بازار ارز و افزایش شدید قیمت یورو ، مجبور شدیم ارز را چند برابر خریداری کرده و بدهی خود را پرداخت کنیم و سود این شرکت کاهش یافت. 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 بهمن 1397
تعداد بازدید : 978

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت