çekmeköy evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat bakırköy evden eve nakliyat شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر در جلسه شورای مدیران گروه صنعتی مینو: در کنار هم کارهای بزرگی انجام دادیم

دکتر عباسیانفر، مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در جلسه شورای مدیران گروه صنعتی مینو ضمن اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته طی یک سال گذشته در گروه و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف بالاتر، گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و در کنار هم کارهای بزرگی انجام دادیم.

 

دکتر عباسیانفر، مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در جلسه شورای مدیران گروه صنعتی مینو ضمن اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته طی یک سال گذشته در گروه و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف بالاتر، گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و در کنار هم کارهای بزرگی انجام دادیم، موضوع تامین مواد اولیه، موضوع بسیار بغرنجی بود که در سال های گذشته به صورت اعتباری خریداری می شد؛ ولی از خرداد ماه 97 تمام خریدها در بازار، تنها به صورت نقدی صورت می گرفت و در آن برهه با چالش بسیار بزرگی در تامین مواد اولیه مواجه شدیم. از آنجا که ذخیره ی مطلوبی از مواد اولیه نداشتیم، تمام همت خود را صرف تامین مواد اولیه کردیم و با تمرکزی که روی این موضوع صورت گرفت، در پایان سال گذشته که بدترین سال اقتصادی چند سال اخیر بود، پانصد میلیارد تومان ذخیره مواد اولیه داشتیم؛ این نشان دهنده این است که در مسیر صحیحی گام برداشتیم و بنده در این حوزه از زحمات آقای مهر عطا و سایر همکاران شرکت پارس گستر مینو کمال تشکر را دارم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به اصلاح موضوع روابط بین شرکت ها در سال گذشته گفت: مشکلات قرار دادهای فی مابین شرکت های تولیدی و شرکت پخش از گذشته در گروه وجود داشت؛ با اخذ یک تصمیم صحیح و به سختی موضوع مارژین را تغییر دادیم؛ زیرا این قرارداد پاسخگوی قاسم ایران نبود و باید اصلاحاتی در آن صورت می گرفت؛ از طرفی برای شرکت های تولیدی دشوار بود که  قرار داد را با سه درصد افزایش مارژین قبول کنند و در آن زمان با جلسات چالشی که در هیات مدیره های شرکت های تولیدی گروه صورت گرفت، قرارداد جدید منعقد شد و باعث شد که قاسم ایران به عنوان یک شرکت بدهکار از زیر بار تامین کننده ها خارج شود و بتواند به عنوان لوکومتیو گروه در مسیر صحیح قرار گیرد و نتایج خوبی که امروز برای ما قابل لمس می باشد را به وجود آورد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به تعیین و تکلیف کردن پروژه ها و موضوع های بلاتکلیفی که در گروه وجود داشت، افزود: پروژه های استحصال دانه کاکائو و پیتزا  شرکت صنعتی پارس مینو که از سال 84  بلاتکلیف مانده بود، روی ریل افتاد و به زودی با تکمیل ساختمان، خطوط تولید آنها راه اندازی خواهد شد. در حال حاضر تقریبا کار ساختمان تمام شده و انشاالله به زودی خط تولید استحصال دانه کاکائو راه اندازی میگردد؛ در مورد خط پیتزا بعد از تحقیق در مورد فروش و یا مشارکت ساخت آن به این نتیجه رسیدیم که روند راه اندازی را در پیش بگیریم و بعد از تکمیل ساختمان، خط پیتزا را نیز راه اندازی کنیم. همچنین از سال گذشته در مورد زمین ها و املاکی که بلاتکلیف مانده بودند مانند زمین اقدسیه، ملک ملایری پور، دو ملک در فردیس کرج، ملک ارومیه، ملک میدان فردوسی، ملک بندر عباس، ملک شیراز و مابقی املاک تصمیمات و اقدامات بزرگی در مورد فروش، مشارکت و یا ساخت و ساز آنها صورت گرفت که نتیجه ی این تصمیمات در پویایی هر چه بیشتر هلدینگ کاملا محصوص است و یکی از نشانه های آن در همین افزایش ارزش سهام شرکت ها در بورس قابل مشاهده است.

دکتر عباسانفر با بیان اینکه امروز سهام هلدینگ خودکفایی و سهام شرکت های گروه برای سهامداران بزرگ آن تبدیل به نقدینگی و دارایی با ارزشی شده است، اظهار داشت: در موضوع سهام با زحمات آقای ابراهیمی توقیفات خوبی داشتیم و امروز در میان شرکت های بورسی کارنامه بسیار خوبی داریم که میتوانیم از آن دفاع کنیم، به هر حال این رسالت ماست که تمام تلاش و همت خود را در جهت سود رساندن به سهامداران به کار بگیریم و در مقابل آنها سربلند باشیم.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به اهمیت نوسازی و بازسازی خطوط تولید شرکت های تولیدی گفت: مستاحضرید که خطوط ما در بعضی از شرکت ها فرسوده هستند و در این راه زحمات و تلاش های زیادی صورت گرفته است تا این خطوط سرپا بمانند، امیدوارم در پایان سال بتوانیم بخش قابل توجهی از خطوط را جایگزین و یا باز سازی کنیم. در خرمدره خط جدید بیسکویت خریداری شد که تا اردیبهشت ماه راه اندازی می شود و در حال مذاکره برای خرید یک خط ایتالیایی هستیم و این روند را ادامه می دهیم تا بتوانیم با افزایش ظرفیت خطوط، فروش تناژی خود را بالاتر ببریم و تبلیغات وسیعی در حد برند مینو انجام دهیم.

دکتر عباسیانفر در ادامه به موضوع تجدید ارزیابی اشاره کرد و گفت: سال گذشته آگاه بودیم که قانون تغییر خواهد کرد و ابلاغی که در اردیبهشت ماه امسال صورت گرفت و از سوی سازمان  مالیاتی اعلام شد که مشمول مالیات نمیشود را در برنامه خود قرار دادیم، یعنی از سال گذشته رصد کردیم تا ارزش سهام به جایی برسد که بتوانیم تجدید ارزیابی را انجام دهیم، علی رغم اینکه میدانستیم مسولیت خود را سنگین تر می کنیم.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: 6 گروه کارشناسی از کانال رسمی کارشناسان دادگستری گرفتیم که در سراسر کشور کارشناسی های خود را انجام میدهند، بعد از آن گزارش خود را در کدال هر شرکتی قرار میدهیم و با برگزاری مجامع عمومی و مجامع فوق العاده، تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه را با کمترین ریسک برای هر شرکت انجام خواهیم داد.

در این جلسه مدیران عامل شرکت های گروه ضمن تشریح آخرین وضعیت کاری شرکت ها به بیان راهکارهای لازم جهت پیشبرد اهداف کلان گروه صنعتی پرداختند.نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 مهر 1398
تعداد بازدید : 821

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت