سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر: برای حفظ ارزش سهام خود محکوم به توسعه و سرمایه گذاری های جدید هستیم

پس از پایان یافتن مجمع عمومی فوق العاده، نشستی با حضور دکتر عباسیانفر و اعضای محترم هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان و همچنین 10 نفر از وکلای سهامدار شرکت که به نمایندگی از سهامداران سراسر کشور در مجمع عمومی فوق العاده حضور پیدا کرده بودند برگزار گردید. در این جلسه دکتر عباسیانفر به تشریح مسائل مختلف شرکت و تبیین برنامه های آتی پرداخت.   

پس از پایان یافتن مجمع عمومی فوق العاده، نشستی با حضور دکتر عباسیانفر و اعضای محترم هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان و همچنین 10 نفر از وکلای سهامدار شرکت که به نمایندگی از سهامداران سراسر کشور در مجمع عمومی فوق العاده حضور پیدا کرده بودند برگزار گردید. در این جلسه دکتر عباسیانفر به تشریح مسائل مختلف شرکت و تبیین برنامه های آتی پرداخت.  

به گزارش روابط عمومی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، در این جلسه دکتر عباسیانفر مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان اینکه افزایش سرمایه 40 درصدی، نتیجه­ ی اتخاذ تصمیم مدبرانه و صحیح سهامداران و نمایندگان قانونی آن ها در مجمع عمومی سالیانه سال گذشته بود، افزود: مستحضرید که در مجمع عمومی سالیانه­ ی سال گذشته شرایطی به ­وجود آمد که با تقسیم نشدن 40 درصد سود بین سهامداران، مجموعه بتواند در راه رشد و توسعه­ گام بردارد و اقداماتی را مانند خرید کارخانه ­ی روغن از محل این سود انباشته انجام دهد تا در کنار تأمین مواد اولیه و ارتقای جایگاه هلدینگ در صنعت کشور، افزایش سرمایه­ی 40 درصدی عملی شود.

دکتر عباسیانفر با اشاره به موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی­، اظهار داشت: در سال گذشته موضوع افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی دارایی­های شرکت­های زیرمجموعه­ ی گروه را شروع کردیم؛ مستحضرید که سال­ها این دارایی­ ها تجدید ارزیابی نشده بود و با نظر سازمان محترم بورس و اوراق بهادار، تجدید ارزیابی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع داده شد و طی مراحل قانونی، اموال غیر منقول شرکت اصلی و شرکت­های فرعی مورد تجدید ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: در سال گذشته مراحل قانونی را در این حوزه درمورد تمام شرکت های گروه انجام دادیم. درخصوص شرکت مینو شرق افزایش سرمایه ­ی 217 درصدی آن ثبت گردید؛ درمورد شرکت پارس ­مینو نیز تمام این مراحل انجام شد و هفته­ ی گذشته افزایش سرمایه­ ی 426 درصدی آن صورت گرفت. همچنین برای شرکت­های صنعتی مینو، قاسم ­ایران و خودکفایی نیز موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی­ ها در مرحله­ ی رسیدگی می­ باشد.

دکتر عباسیانفر با اشاره به برگزاری مجامع عمومی سالیانه ­ی شرکت­های گروه صنعتی مینو در سال جاری بیان کرد: برای برگزاری مجمع عمومی سالیانه ­ی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، باید تمامی شرکت­های زیرمجموعه، مجامع عمومی خود را  بر اساس جدول زمانی که در اسفندماه سال 98 تهیه و ابلاغ شد، برگزار کنند. ما در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری تمامی مجامع عمومی مربوط به شرکت های زیرمجموعه را برگزار خواهیم کرد و نهایتا مجمع عمومی سالیانه­ ی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ایشان ادامه داد: هرچند موضوع کرونا، برگزاری مجامع را با چالش مواجه کرده است اما تغییر در برگزاری مجامعِ هیچ شرکتی جایز نمی­باشد؛ اگر نتوانیم مجامع را به شکل روند عادی برگزار کنیم باید با حضور نمایندگان سهامداران، مجمع را به صورتی که مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار است برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان اینکه نباید در بحث خرید و یا فروش سهام هلدینگ و شرکت­های زیرمجموعه تصمیم عجولانه ای گرفت، اظهار داشت: طبق رویه ­ای که در بورس وجود دارد با باز شدن نماد خودکفایی و با افزایش سرمایه، کاهش قیمت رخ خواهد داد؛ یعنی زمانی که افزایش سرمایه از محل سود انباشته رخ می­دهد به تناسب درصد افزایش سرمایه، ارزش سهام به صورت مقطعی کاهش خواهد یافت.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: باید در نظر گرفت که این مسئله در گذشته نیز در کارنامه­ ی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان رخ داده است و ما در مجمع بهمن ماه سال 97 یک افزایش سرمایه­ی 62/4 درصدی داشتیم؛ ارزش سهام ما یک روز قبل از برگزاری مجمع حدودا 1500 تومان بود و با این قیمت نماد ما بسته شد. پس از افزایش سرمایه­ی 62/4 درصدی و بعد از 2 هفته نماد خودکفا با ارزش حدودا 1000 تومان باز شد و تقریبا در فاصله­ ی 50 روزه دوباره این قیمت به حدودا 1500 تومان تغییر یافت و می­توان گفت ارزش دارایی سهامداران حدود 62 درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با تأکید بر این نکته که پس از افزایش سرمایه، کاهش ارزش سهام یک موضوع بسیار عادی است و در تمامی شرکت­های بورسی رخ خواهد داد، ادامه داد: امروز نیز نماد خودکفا درحدود 20 هزار و 900 تومان بسته شد و بعد از باز شدن به فراخور تقاضا و عرضه ی بازار قیمت می خورد. باید این موضوع مدنظر قرار گیرد که در بحث خرید و یا فروش سهام شرکت نباید هیچ تصمیم عجولانه­ ای گرفت و سهامداران باید هر اقدامی را با مشورت کارشناسان خبره در حوزه ­ی بورس انجام دهند.

دکتر عباسیانفر با اشاره به بحث توسعه و سرمایه ­گذاری های جدید در مجموعه اظهار داشت: در سال 97 زیرساخت­ها را برای این حوزه آماده کردیم و از سال 98 در راه توسعه، گام­ های جدی و محکمی برداشتیم. این موضوع، هم در ملحق کردن شرکت­های جدید به مجموعه و هم در زمینه­ ی بازسازی و نوسازی خطوط و تجهیزاتی که داشتیم، رخ داد و در این راستا تمام ارکان شرکت بر این باورند که موضوع سرمایه گذاری های جدید در گروه باید با قوت و شدت پیگیری شود.

ایشان ادامه داد: ما در سال گذشته کارخانه ­ی روغن را به مجموعه اضافه کردیم و در کنار آن خطوط و تجهیزات باکیفیتی را خریداری کردیم؛ این پله­ ی شروع توسعه در گروه است که قطعا در سال 99 نیز ادامه خواهد یافت. موضوع توسعه و سرمایه ­گذاری در مجموعه صرفا یک گزینه نیست بلکه یک امر اجتناب ناپذیر و حیاتی است و ما برای حفظ ارزش سهام خود محکوم به توسعه هستیم.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان اینکه امروز ظرفیت­های بسیار خوبی در گروه وجود دارد خاطرنشان کرد: با انسجامی که در بدنه، هیات ­مدیره و مدیریت شرکت وجود دارد و در کنار حمایت و یکپارچگی سهامداران، امروز شناخت بسیار خوبی در تمامی ارکان شرکت وجود دارد و سهامداران از این موضوع آگاه هستند که درآمدها و سود شرکت­ها باید برای سرمایه­ گذاری در شرکت استفاده گردد تا مجموعه بتواند در مسیر رشد و تعالی با سرعت بیشتری گام بردارد. 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 ارديبهشت 1399
تعداد بازدید : 2025

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت