سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر: با انتصابهای سلیقه ای و رفاقتی مخالفم/تغییرات بر اساس تجربه، تدبیر، تفکر و مشورت است

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آیین تکریم و معارفه ی مدیران عامل شرکت های پرسوئیس و پارس گستر مینو ضمن تاکید بر این مطلب که با هرگونه تغییر سلیقه ای مخالفم گفت: الفبای مدیریت، بر شایسته سالاری حاکم است و باید بهترین ها را از بین نیروهای کاردان و متخصص در جهت اداره ی امور شرکت ها انتخاب کنیم.

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آیین تکریم و معارفه ی مدیران عامل شرکت های پرسوئیس و پارس گستر مینو ضمن تاکید بر این مطلب که با هرگونه تغییر سلیقه ای مخالفم گفت: الفبای مدیریت، بر شایسته سالاری حاکم است و باید بهترین ها را از بین نیروهای کاردان و متخصص در جهت اداره ی امور شرکت ها انتخاب کنیم.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: بنده با سابقه 8 ساله در مجموعه و حضور در جلسات هیات مدیره شرکت و همچنین ارتباط تنگاتنگ با تمامی مدیران، نیاز به زمان زیادی برای اتخاذ این تصمیمات نداشتم و این تغییرات را بر اساس تجربه، تدبیر، تفکر و مشورت انجام دادم. 

مدیرعامل گروه صنعتی مینو بخش اول صحبت های خود را به شرکت پرسوئیس و مبنای تغییرات در این شرکت اختصاص داد و گفت: خانم شریف عسکری از همان روز های اول، بنده را از تصمیم شخصی خود مبنی بر جدایی از شرکت با خبر ساختند و به من گفتند که این تصمیم را قبلاً با مهندس نعمت پرور نیز در میان گذاشته اند و بنده نیز با این تصمیم موافقت کردم.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: بنده سابقه ی شرکت پرسوئیس را خوب می شناسم و از تغییراتی که این شرکت در زمان مدیریت خانم شریف عسکری از لحاظ ماهیتی و شکلی حتی در راهروهای شرکت، نیروی انسانی آراسته و آگاه به زبان خارجه داشتند؛ اطلاع کامل دارم. اگر چه در کنار این تغییرات شکلی همگی از مطلوب نبودن فعالیت های شرکت پرسوئیس با خبرند.

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به اینکه برای تغییر در فرآیند پرسوئیس نیاز به مولفه هایی داریم که در شرکت مفقود است، گفت: امروزه صادرات با توجه به تهدیدات اقتصادی برون مرزی، یک مساله ی بسیار ضروری است و یک لحظه کم کاری و کوتاهی در این زمینه غیرقابل چشم پوشی است و همگان باید شرایط بهبود این مهم را با تمام وجود مهیا کنیم.

دکتر عباسیانفر با بیان اینکه از خانم شریف عسکری تشکر می کنم و معتقدم که ایشان تمام بضاعت خود را در این مسیر گذاشته اند، گفت: حتی اگر بهترین مدیرها و افراد متخصص را برای این سمت منصوب کنیم تا زمانی که مساله تولید، بسته بندی، بازاریابی و تبلیغات حل نشده، بیش از این نمی توان انتظار به صادرات مطلوب داشت و این نیازمند همکاری مدیران ما با مدیرعامل جدید است و باید چیزی را تولید کنیم که از لحاظ ذائقه و بسته بندی در جوامع مختلف خواهان داشته باشد.

مدیرعامل گروه صنعتی مینو ادامه داد: در ارتباط با انتصاب مدیرعامل جدید پرسوئیس، پس از بررسی ها و صحبت کردن با افراد مختلف که رزومه های بزرگی در زمینه صادرات و تحصیلات مالی داشتند به این موضوع رسیدم که ما در کنار تخصص به مدیری نیاز داریم که به محل مشکلات در داخل شرکت به طور حاکمیتی مسلط باشد و با توجه به ارتباط تنگاتنگ جناب آقای حضرت زاد با مدیران گروه، بهتر از ایشان کسی را برای این سمت پیدا نکردم.

دکتر عباسیانفر  ادامه داد: دغدغه ی پس از جدایی ایشان از شرکت پارس گستر، فرد جایگزین وی بود که با وجود آقای مهر عطا که آشنایی 8 ساله از ایشان دارم و آگاه به کاردانی، خوشنامی و سلامت ایشان هستم تا حدی این دغدغه برطرف شد؛ چرا که جناب آقای مهر عطا از لحاظ خلقی فردی خوشروست و این مراوده با مدیران گروه و انگیزش نیروی جوانی ایشان، نشان دهنده مناسب بودن وی برای این سمت است و مطمئناً توفیقات ایشان در پارس گستر بیشتر خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به حیاتی بودن موضوع صادرات با توجه به زیاد بودن رقبا در بازار داخلی کشور پرداخت و گفت: برای محقق شدن موضوع صادرات در خور ظرفیت شرکت، نیاز به این است که از حیث تولید و بسته بندی همه چیز را مهیا کنیم و به سمت بازاریابی و شناسایی بازارهایی مطابق با استاندارد هایی که تولید می کنیم برویم. موضوع بعدی تبلیغات مناسب با بازارهای هدف است که باید در برنامه های شرکت پرسوئیس باشد و برای اینکه بتوانیم محصولی را صادر کنیم نیاز به یک پروسه است که باید توسط شرکت پرسوئیس شناسایی شود.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: چیزی که از آقای حضرت زاد می خواهم تمرکز در صادرات است و از مدیران گروه نیز می خواهم در این موضوع با ایشان همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خود کفایی آزادگان با اشاره به صادرات مبتنی بر ارز گفت: در حال حاضر صادرات ما بسیار ناچیز است که همان صادرات هم برای ما ارز نمی آورد و باید برای رفع این مشکلات از تمامی ظرفیت های نهادها و سازمان های ملی که متولی امر صادرات هستند استفاده کنیم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به استفاده از ظرفیت های خالی شرکت گفت: ما می توانیم تولیداتی را تحت عنوان برند دیگران داشته باشیم و به سایر کشورها صادر کنیم و از ظرفیت های خالی خود برای امر صادرات استفاده کنیم؛ لازم است که شرکت پرسوئیس این امر را به صورت جدی در برنامه های خود بگنجاند.

مدیرعامل گروه صنعتی مینو در رابطه با شرکت پارس گستر گفت: قرار بر این است که شرکت پارس گستر تمرکز بر خرید داشته باشد، چون زمانی که در حجم بزرگ خرید می کنیم قیمت کاهش می یابد و نظارت دقیق تری صورت می گیرد تا مواد اولیه با کیفیت بالا خریداری شود و علاوه بر این، از رقابت شرکت های داخل مجموعه جلوگیری شود. باید فلسفه وجودی این شرکت را درنظر بگیریم تا شرکت پارس گستر بتواند سودی را به شرکت های تولیدی برساند و خود نیز سود متعارفی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به چابک سازی سازمان اشاره کرد و اظهار کرد: از آقای مهرعطا می خواهم بازنگری دقیقی در نیروهای انسانی داشته باشد تا بتوان مجموعه را با هزینه های کمتر اداره کرد.

دکتر عباسیانفر در خصوص کشور های تامین کننده مواد اولیه اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود در اروپا که در تامین مواد اولیه با مشکل روبروست باید نگاهی به کشورهای اطراف و همچنین آسیای شرقی داشته باشیم تا اگر به مشکل برخورد کردیم بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی مینو در پایان به چند مورد از وظایف شرکت پارس گستر اشاره کرد و گفت: در فرایند خرید،  نیاز است که نظارت اسنادی و میدانی و همچنین حسابرسی داخلی بسیار محکمی داشته باشیم، چون اگر ما خریدهای خوبی داشته باشیم تولید خوبی داریم و در نتیجه آن، فروش خوبی خواهیم داشت. تقویت نظام استعلام و بهره گیری از تامین کننده های شرکت قاسم ایران، نظارت بر مناقصه ها و مزایده ها در ماهیت و شکل و آگهی ها مخصوصاً برای شرکت هایی که سهامی عام هستند و همچنین صیانت از سیاست های کلان گروه مبتنی بر تمرکز در خرید، از وظایف اساسی شرکت پارس گستر می باشد.

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 9 تير 1397
تعداد بازدید : 1376

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت