سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
پس از اخذ استانداردهای سخت گیرانه اتحادیه اروپا، محصولات مینو فارس در فروشگاه های زنجیره ای آلمان

 شرکت صادراتی پرسوئیس موفق شد پس از اخذ استانداردهای سخت گیرانه و بسیار دقیق اداره کل استاندارد اتحادیه اروپا، مجوز فروش فرآورده های خرمایی را در فروشگاه های زنجیره ای آلمان دریافت و محصولات شرکت مینو فارس را در معرض فروش مردم آلمان قرار دهد.


شرکت صادراتی پرسوئیس موفق شد پس از اخذ استانداردهای سخت گیرانه و بسیار دقیق اداره کل استاندارد اتحادیه اروپا، مجوز فروش فرآورده های خرمایی را در فروشگاه های زنجیره ای آلمان دریافت و محصولات شرکت مینو فارس را در معرض فروش مردم آلمان قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، فروش هرگونه محصولی در اتحادیه اروپا مستلزم طی کردن سلسله آزمایش ها و اخذ استاندارد این اتحادیه است و هرگونه فروش و عرضه محصولات خارجی مشروط به تاییدیه سختگیرانه و بسیار دقیق اداره کل استاندارد اتحادیه اروپاست که محصولات بر پایه خرمای شرکت مینو فارس موفق به طی کردن تمام مراحل قانونی و اخذ گواهینامه های عرضه محصولات در فروشگاه های این اتحادیه شدند و بر همین اساس با اخذ مجوز فروش در فروشگاه های آلمان، فروش این محصولات از طریق فروشگاه های بزرگ این کشور آغاز شد.

بر پایه این گزارش، فروش هر محصولی در اتحادیه اروپا مستلزم دریافت نشان  CE  (Conformité Européenn)  تاییدیه‌ای برای گواهی عدم وجود هر گونه خطر یا آسیب برای محیط زیست‌ و مصرف کننده آن محصول است. در واقع این نشان تایید می‌کند که استفاده از محصول مورد نظر، به لحاظ ایمنی و امنیت کاربر و محیط زیست از سوی اداره‌ی استاندارد اتحادیه اروپا بررسی و مورد تایید قرار گرفته است. این نشان یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای فروش برخی از محصولات در کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود (برچسب CE برای صادرات به 30 کشور اتحادیه اروپایی لازم است) و عموماً از آن به عنوان پاسپورت کالا و محصولات برای ورود به اتحادیه اروپا نام برده می‌شود.

حضرت زاد مدیرعامل شرکت پرسوئیس با تشکر از مهندس نبوتی که برای تحقق این هدف صادراتی زحمات زیادی کشیدند، گفت: جلب رضایت اداره کل استاندارد اتحادیه اروپا و همچنین اخذ مجوز فروش به منظور عرضه محصولات مینو در فروشگاه های زنجیره ای آلمان، مستلزم پیگیری ها و تلاش های زیادی بود که خوشبختانه با اقدامات سازنده صورت گرفته این موضوع تحقق پیدا کرد.

مهندس صداقت زاده مدیر عامل شرکت صنایع غذایی مینو فارس نیز با اشاره به اقدامات متنوع صورت گرفته جهت ورود به بازار اتحادیه اروپا و آلمان گفت: ما نه تنها یکسری استانداردها و قوانین معمول محصولات قابل فروش در این کشور را مد نظر قرار دادیم بلکه توانستیم با برآورده کردن الزامات مورد نظر استاندارد اتحادیه اروپا، محصول تولیدی خود را منطبق نماییم.

مهندس صداقت زاده ادامه داد: در بحث فروش در فروشگاه های زنجیره ای آلمان نیز می بایست یکسری موافقت نامه های فنی، بهداشتی و زیست محیطی را اخذ می کردیم که خوشبختانه این شرایط فراهم شد. 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 مهر 1397
تعداد بازدید : 1646

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت