سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
مینو شرق صادرکننده نمونه سال97 سیستان و بلوچستان شد

 در همایش روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه، شرکت صنایع غذایی مینوشرق به عنوان صادر کننده نمونه سال 97 سیستان و بلوچستان انتخاب شد و با اهدای تندیس و لوح یادبود از این شرکت تقدیر بعمل آمد.


در همایش روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه، شرکت صنایع غذایی مینوشرق به عنوان صادر کننده نمونه سال 97 سیستان و بلوچستان انتخاب شد و با اهدای تندیس و لوح یادبود از این شرکت تقدیر بعمل آمد.

در این همایش که در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی زاهدان با حضور مسئولین ارشد استانی و جمع کثیری از فعالان حوزه صادرات با هدف پاسداشت بیست و دومین سالگرد روز ملی صادرات با شعار (صادرات، تجلی حمایت از کالای ایرانی) برگزار شد، تندیس و لوح یادبود صادر کننده نمونه استانی به شرکت صنایع غذایی مینو شرق به خاطر صادرات محصولات متنوع مینو و حضور موفق در صحنه ی تجارت خارجی و معرفی محصولات ایرانی در بازارهای جهانی اهدا شد.

در این همایش، مهندس میرشکار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا از این استان، طی 8 ماهه امسال به ارزش بیش از 489 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش، رشد 94 درصدی داشته است.

مهندس میرشکار صادرات را محور اصلی توسعه دانست و گفت: باید تلاش شود تا موانع صادرات رفع گردد، چرا که صادرات به معنای اشتغال و حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بازارچه های مرزی میرجاوه و میلک ظرفیت ویژه ای برای صادرات کالا هستند، گفت: برای تسهیل امر صادرات باید قوانین دست و پاگیر بازنگری شوند و در مورد مشکلات مطرح شده ازسوی صادر کنندگان نیز باید ارزیابی و چاره اندیشی شود چرا که صادر کنندگان نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کنند و باید شرایط حضور آنان در بازارهای منطقه را تسهیل کرد؛ همچنین توجه به صادرات غیر نفتی از جمله راهکارهای مهم در توسعه منطقه است.

در پایان، تندیس و لوح یادبود صادر کننده نمونه به آقای مهتدی مشاور اجرایی شرکت که به نمایندگی از طرف مهندس لطفیان در این همایش حضورداشت اهدا شد.

مهندس لطفیان پس از دریافت این نشان توسط شرکت صنایع غذایی مینو شرق، موفقیت کسب شده را به گروه صنعتی مینو تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که با عنایت پروردگار و همکاری تمامی فعالان عرصه توسعه صادرات، گام های موثرتری در راه عزت و سرافرازی ایران عزیز برداشته شود.


 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 آذر 1397
تعداد بازدید : 1689

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت