سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
با کمتر از 65 درصد قیمت نمونه ی خارجی صورت گرفت؛تولید زینک پلاس در شرکت دارویی مینو

 ساخت  کپسول هلثی مین زینک پلاس پس از طی مراحل اولیه، انجام فرمولاسیون های متعدد و آزمایشات پایداری موفق به اخذ رای کمیته فنی سازمان غذا و دارو شد و اولین بچ صنعتی در واحد تولید سافت ژل شرکت دارویی مینو تولید شد.

 

ساخت  کپسول هلثی مین زینک پلاس پس از طی مراحل اولیه، انجام فرمولاسیون های متعدد و آزمایشات پایداری موفق به اخذ رای کمیته فنی سازمان غذا و دارو شد و اولین بچ صنعتی در واحد تولید سافت ژل شرکت دارویی مینو تولید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، دکتر سجاده چی مدیرعامل شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو  گفت: زینک پلاس به عنوان مکمل غذایی جهت حفظ سلامت پوست، مو و ناخن، بهبود رشد ذهنی و جسمی در سنین رشد و تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت دارویی، بهداشتی و آرایشی مینو با اشاره به این نکته که دارویی تولید شده با کیفیتی عالی، از مواد بسیار با کیفیت اروپایی و با کمتر از 65 درصد قیمت محصول مشابه خارجی در بازار در اختیار هموطنان عزیز قرار گرفته است، گفت: این کپسول ترکیبی از زینک، ویتامین های B1،  B2، B6،  B12، بیوتین، فولیک اسید، نیاسین، کلسیم دی پانتوتنات وویتامین C است که در جایگاه یک داروی مکمل جایگاه مصرفی بسیار ارزشمندی را جهت تامین نیازهای ضروری بدن انسان دارد.

دکتر سجاده چی با اشاره به مکانیسم اثر کپسول هلثی مین زینک پلاس بر بدن مصرف کنندگان آن، گفت: تقویت و جلوگیری از ریزش مو، فرم گرفتن و سفتی ناخن ها و سلامت پوست، افزایش قد در سنین رشد، کمک به ترمیم زخم ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، -موثر در سلامت دستگاه تولید مثل و تقویت میل جنسی و -موثر در کاهش ابتلا به پنومونی در افراد مسن از تاثیرات این دارو می باشد.

روی(Zinc) یک عنصر ضروری در تغذیه انسان ،با گستره وسیعی از نقش های بیولوژیکی است. روی نقش ساختاری و تنظیم کننده در بیش از ۲۰۰ آنزیم شناخته شده در بدن انسان دارد. روی در تمام ارگان ها، بافت ها، مایعات و ترشحات بدن موجود است که متاسفانه شیوع کمبود متوسط تا شدید روی در کشورهای در حال توسعه بالاست.

مدیرعامل شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو ادامه داد: کمبود روی یا اختلال در متابولیسم روی می تواند عوارض جانبی عمیقی روی سلامت داشته باشد. علائم کمبود روی شامل کاهش قوه بینایی و چشایی، مبتلا شدن به عفونت ها، تاخیر در بلوغ جنسی (در مردان)، توقف رشد، کاهش اشتها و وزن، ریزش مو و خشکی پوست است که برای تامین این نیاز حیاتی در بدن کبسول زینک پلاس در  شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو با هدف تامین نیاز دارویی کشور، تولید شده است.

دکتر سجاده چی  به مقدار دوز مصرفی زینک در رده های مختلف سنی  اشاره کرد و گفت: در نوزادان تا شش ماهگی میزان آن دو میلی گرم در روز است. مقدار دوز تجویزی در نوزادان بین شش ماه تا سه سال سه میلی گرم در روز می باشد. با بالا رفتن سن کودکان مقدار دوز مصرف زینک نیز افزایش پیدا می کند. به طور مثال به کودکان چهار تا هشت سال باید پنج میلی گرم داد و کودکان نه تا سیزده سال نیز مقدار هشت میلی گرم باید مصرف کنند.

مدیرعامل شرکت دارویی، بهداشتی و آرایشی مینو ادامه داد: بزرگسالان از زینک پلاس جهت مصارفی مانند تقویت و رشد مو و ناخن استفاده می کنند. همچنین مقدار مصرف این دارو در زنان و مردان نیز متفاوت است. مقدار دوز مجاز مصرف زینک در مردان بالای چهارده سال, ۱۱ میلی گرم در طی روز است و در زنان بین چهارده تا هجده سال ۹ میلی گرم در روز می باشد. زنان نوزده سال به بالا نیز مقدار ۸ میلی گرم در روز باید استفاده کنند. نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که مقدار دوز مجاز مصرف زینک در زنان باردار ۱۲ میلی گرم در طی روز است.

گفتنی است ترکیبات این دارو بر بدن تاثیرات زیر را می گذارد:

روی:

یک عنصر ضروری در تغذیه انسان ،با گستره وسیعی از نقش های بیولوژیکی است. روی نقش ساختاری و تنظیم کننده در بیش از ۲۰۰ آنزیم شناخته شده در بدن انسان دارد. روی در تمام ارگان ها، بافت ها، مایعات و ترشحات بدن موجود است. متاسفانه شیوع کمبود متوسط تا شدید روی در کشورهای در حال توسعه بالاست.

کمبود روی:

کمبود روی یا اختلال در متابولیسم روی می تواند عوارض جانبی عمیقی روی سلامت داشته باشد. علائم کمبود روی شامل کاهش قوه بینایی و چشایی، مبتلا شدن به عفونت ها، تاخیر در بلوغ جنسی (در مردان)، توقف رشد، کاهش اشتها و وزن، ریزش مو و خشکی پوست است.

 ویتامین C:

یکی از ویتامین های محلول در آب با خاصیت آنتی اکسیدانی است. بدن انسان قادر به تولید و یا ذخیره ویتامین C نمی باشد و باید صرفا از منابع خارجی تامین گردد. ویتامین C باعث افزایش جذب روی و آهن نیز می شود.

 کمبود ویتامین C:

کم خونی، خونریزی لثه، کاهش توانایی مبارزه با عفونت ها، کند شدن روند ترمیم زخم ها، پوست و موی خشک، خونریزی از بینی، اضافه وزن ناشی از کاهش سوخت و ساز بدن،مفاصل متورم و دردناک از علایم کمبود ویتامین C می باشد.

ویتامینهای گروه B:

دسته ای از ویتامین های محلول در آب به شمار می روند که از مهمترین ویتامین ها در تقویت سیستم عصبی و سلامت پوست، مو و ناخن هستند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها و تبدیل آنها به انرژی نقش موثری دارند.

ویتامین B1:

انرژی مورد نیاز بدن را با تبدیل قند خون به انرژی فراهم می آورد. برای عملکرد سیستم عصبی ضروری می باشد.

ویتامین B2:

در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها و تبدیل آنها به انرژی نقش موثری دارند. برای تولید گلبولهای قرمز و رشد مورد نیاز است. دریافت ریبوفلاوین به مقدار کافی پوست را سالم و بینایی رو تقویت می کند.

ویتامین B6:

عملکرد مغزی را حمایت می کندو در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین و تبدیل آنها به انرژی نقش موثری دارد.

ویتامین B12:

برای تولید گلبولهای قرمز سالم ضروری می باشد. همچنین برای سالم ماندن اعصاب مرکزی مهم می باشند.

 کمبود ویتامین های گروه B:

ضعف و خستگی عمومی بدن، کاهش اشتها، یبوست، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست، کم خونی مگالوبلاستیک و بیماری بری بری از عوارض کمبود ویتامین های گروه B است.

فولیک اسید:

هم بزرگسالان و هم کودکان به فولیک اسید برای تولید گلبولهای قرمز  نرمال و پیشگیری از کم خونی نیازمندند.

نیاسین:

برای تبدیل کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها به انرژی مهم می باشد. همچنین عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می بخشد.

پانتوتنیک اسید:

برای تبدیل کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها به انرژی مهم می باشد.

بیوتن:

در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها و تبدیل آنها به انرژی نقش موثری دارد. کمبود آن سبب ریزش مو می شود.

 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 2 دي 1396
تعداد بازدید : 2332

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت