سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
مدیرعامل قاسم ایران خبرداد/خروج از زیان 106 میلیارد ریالی و تحقق سود 15 میلیارد ریالی

 مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران در بیست و یکمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران با اشاره به التهابات ارزی و سیاسی کشور در ماه های اخیر از زحمات بی شائبه ی تمامی پرسنل و وروسای شعب شرکت قدردانی کرد و گفت: 81 درصد بودجه تحقق پیدا کرده است که این روند باعث شده تا شرکت از از زیان انباشه ی 10 میلیارد تومانی که رنج می برد به سود یک و نیم میلیارد تومانی برسد.

 


 

مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران در بیست و یکمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران با اشاره به التهابات ارزی و سیاسی کشور در ماه های اخیر از زحمات بی شائبه ی تمامی پرسنل و وروسای شعب شرکت قدردانی کرد و گفت: 81 درصد بودجه تحقق پیدا کرده است که این روند باعث شده تا شرکت از از زیان انباشه ی 10 میلیارد تومانی که رنج می برد به سود یک و نیم میلیارد تومانی برسد.

مهندس کریمی ضمن یادآوری روزهای ابتدایی سال 1397 و دگرگون شدن شرایط اقتصادی کشور در قبل و بعد از تعطیلات نوروزی، این تعطیلات را به خواب اصحاب کهف تشبیه کرد و گفت: همین که تعطیلات به پایان رسید، گویا ورق اقتصادی برگشت و شرایط به سمتی رفت که حتی امکان تصمیم گیری برای چند ساعت دیگر هم سخت می شد؛ اما با تدابیر اتخاذ شده توانستیم تهدیدها، از هم گسیختگی ها، ابهامات و روزمرگی ها را به سمت تصمیم سازی درست هدایت کنیم.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در ادامه بزرگترین اثر ابهامات اقتصادی در ابتدای سال را عدم آغاز به کار تامین کنندگان کالاهای شرکت در کل کشور دانست و افزود در آن بازه ی زمانی که شرکت های تولیدی به بهانه های مختلف مجبور به تعطیلی واحد های تولیدی می شدند و با کاهش شدید تولید رو به رو بودیم ناگهان در حوزه ی حمل و نقل اولین موج اعتصابات رانندگان کلید خورد؛ این اعتصابات به درازا انجامید، به گونه ای که بعضی شعب ما مثل خوزستان و کرمان و یا زاهدان بالغ بر چهار هفته با محدودیت ارسال کالا رو به رو بودند.

مهندس کریمی با بیان این مطلب که شرکت قاسم ایران  در شش ماه گذشته با چالش جدی نوسانات قیمتی کالاها مواجه بود، گفت: همه ی این مسائل باعث شدند که امسال شش ماهه ی نخست سختی داشته باشیم و عمر مفید کاری تقریبا 4 ماه بود.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران توجه به شرایط بیرونی و تدبیر متناسب با زمان را از ویژگی های شرکت قاسم ایران در شش ماهه ی نخست امسال ارزیابی کرد گفت: شرکت قاسم ایران با توجه به بضاعت موجود کاملا توانست با شرایط تطبیق پیدا کند و تصمیم سازی های موثری ایجاد نماید .

کریمی ادامه داد: شرایط حاکم بر صنعت پخش باعث تعطیلی شرکت های پخش بزرگی همچون «صافولا» و «به پخش» شد؛ ولی شرکت قاسم ایران توانست در این شرایط سخت علی رغم تمامی مشکلات به کار خود ادامه دهد و حتی در تعطیلات تابستانی که گروه صنعتی مینو نیز تعطیل شد، شرکت قاسم ایران مشغول به فعالیت بود.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران تمرکز شرکت در این شش ماهه را بالا بردن سطح جذب و تامین کالا دانست و گفت: مساله ی مهم دیگری که در این برهه محقق شد، تعامل حداکثری توام با درک متقابل و متناسب زمان با تامین کننده ها بود که به صورت کامل و دو جانبه صورت گرفت.

مهندس کریمی تمرکز اصلی و مهمترین موضوع مدنظر هیات مدیره و مدیریت فعلی شرکت قاسم ایران را توجه ویژه به مسئله ی دوره وصول دانست و یادآور شد:  این مهم از نشست روغنکشی خرمشهر آغاز و با منع کردن فاکتورهای رسیدی و معوق نمایان شد و در نهایت با کاهش دوره چک ها به پیش قراول صنعت توزیع در این زمینه تبدیل شدیم و با افزایش کنترل های مستقیم و نظارتی در این بخش به نتیجه ی مطلوب و کاهش دوره ی وصول رسیدیم و این مسئله با کمک به سزایی که به بهبود ساختار مالی شرکت کرد، فرآیند تامین کالا و توان جذب شرکت را افزایش داد.

مهندس کریمی از وصول 93  میلیاردی مطلبات معوق در سال  97 و در قالب اوراق خبر داد و افزود که مجموعه ی این اتفاقات و تلاش ها جان دوباره ای به فعالیت های شرکت و گروه داد که در نهایت منجر به تبدیل زیان 106 میلیاردی 6 ماهه نخست سال قبل به سود 15 میلیاردی شش ماهه نخست امسال شد.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران همچنین؛ مدیریت و هدایت منابع و هزینه ها، ایجاد نظم مالی، اصلاح در ساختار منابع انسانی و در نتیجه کاهش چشمگیر تعهدات و بدهی ها را از دستاورد های مهم شرکت قاسم ایران در این 6 ماهه دانست و همه ی این دستاوردها و حرکت های مثبت را حاصل یک کار تیمی و همه جانبه ارزیابی کرد و در پایان از خانواده ی بزرگ قاسم ایران بابت تمامی زحماتشان در پیشبرد اهداف سازمانی شرکت، تشکر و قدردانی کرد.

 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 آبان 1397
تعداد بازدید : 1431

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت