سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دکتر عباسیانفر: ما ملزم به حفاظت از سرمایه سهامداران به بهترین شکل ممکن هستیم

بیست و سومین سمینار هم اندیشی مدیران و روئسای شعب شرکت قاسم ایران در روز جمعه نوزدهم مهر ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان ساندوز برگزار شد و اهداف، چالش ها و سیاست های اصلی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیست و سومین سمینار هم اندیشی مدیران و روئسای شعب شرکت قاسم ایران در روز جمعه، نوزدهم مهر ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان ساندوز برگزار شد و اهداف، چالش ها و سیاست های اصلی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی مینو در این جلسه دکتر عباسیانفر، مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به شصتمین سال فعالیت گروه صنعتی مینو، اظهار داشت: شرکت مینو مانند درختی است که نهال سالم آن از ابتدا با استواری کاشته و پرورش داده شده است و به قول قرآن که می فرماید: گفتار و کردار درست و شایسته مانند درخت سالمی است که ریشه هایش در دل خاک فرو رفته، ساقه آن بر روی زمین استوار و شاخ و برگش به آسمان کشیده شده است و همه از آن درخت بهره مند میشوند. مجموعه مینو در طول این60 سال، فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته و اکنون به ساحل امن رسیده و ما به یک ثبات خویی دست پیدا کرده ایم. نگهداری و شکر گزاری این نعمت نیازمند تلاش، کوشش و هم دلی تمام ارکان مجموعه است و درصورت تحقق این عناصر، قطعا این درخت تنومند، بارورتر خواهد شد.

دکتر عباسیانفر با اشاره به صیانت از ارزش ها و دست آوردهای گروه صنعتی مینو گفت: مستحضرید که هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، یک هلدینگ سرمایه گذاری است. وظیفه یک شرکت سرمایه گذاری، صرفا بنگاه داری نیست و خصوصیاتی دارد که باید به آن سمت حرکت کنیم؛ یکی از اهداف و ماهیت چنین سازمانی این است که در حوزه های مختلف و مناسب، سرمایه گذاری کند و با این کار عملیات اقتصادی مورد نظر خود را انجام دهد.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: در سال های گذشته توجه ویژه ای به موضوع ارزش سهام چه در شرکت مادر و چه در شرکت های فرعی نکردیم و به صورت تخصصی به این مقوله نپرداختیم؛ اما از تیر ماه سال گذشته با عنایت و توجه ویژه به موضوع سهام، با تشکیل تیم های مدیریتی جدید، گام های بلندی برداشتیم و در همان اوایل کار، نامه ای را به شرکت های بزرگ خود زدیم و از آنها خواستیم تا بخشی از نقدینگی خود را در اختیار شرکت معین آزادگان به عنوان سبدگردان قرار دهند و این شرکت عملیات سبد گردانی، معامله و خرید و فروش سهام را انجام دهد. با این رویه رشد و شکوفایی قابل توجه ای در سهام شرکت های گروه محقق گردید.

دکتر عباسیانفر با اشاره به اقدامات بزرگ صورت گرفته در مجموعه گروه صنعتی مینو، گفت: در ابتدای سال 97 تاکنون ارزش سهام قابل معامله ما در بازار سرمایه چندین برابر شده است که اگر میخواهیم این سرمایه را حفظ کنیم باید بیشتر تلاش کنیم و نگاه بنده و هیئت مدیره خودکفایی آزادگان به تلاش و عملکرد شما در حوزه پخش و تولید دوخته شده است. ما ملزم هستیم که سرمایه مردم و کسانی که به ما اعتماد کرده اند را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم و پاسخ اعتماد آنها را بدهیم.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان افزود: بایدکار کنیم و سود بیشتری ایجاد کنیم؛ ما در بازار سرمایه جزء شرکت های پیشرو و شفاف هستیم و باید این روند را حفظ کنیم؛ برنامه های بزرگی در آینده داریم تا این شرکت به جایگاه ویژه ای دست پیدا کند و هیچگاه نباید به وضعیت فعلی خود راضی باشیم؛ قصد داریم مجموعه های دیگری را به گروه ملحق کنیم و این نیازمند این است که چابک تر باشیم.

دکتر عباسیانفر با اشاره به موضوع تجدید ارزیابی دارایی های گروه گفت: از سال گذشته موضوع تجدید ارزیابی دارایی های شرکت ها در دولت و مجلس شورای اسلامی مطرح گردید و نهایتا " قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی برای رفع نیاز های کشور " در اردیبهشت ماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی تصویب و در خرداد ماه ابلاغ شد. در ادامه مکاتباتمان را با سازمان بورس انجام دادیم، البته قبل از آن بررسی کردیم که این موضوع چه منافع و چه آسیب هایی برای گروه دارد و با متخصصان و کارشناسان مجرب مشورت های بسیار زیادی کردیم و تمام خطرات این کار را در نظر گرفتیم؛ چون دنبال این بودیم که کمترین ریسک را به شرکت وارد کنیم لذا تجدید ارزیابی را صرفا از زمین املاک انجام دادیم. انشاالله به زودی گزارش خود را برای کلیه شرکت ها روی کدال خواهیم گذاشت و بعد از اینکه سازمان بورس به ما جواب دهد، مجمع عمومی فوق العاده را برگزار می کنیم و از این منبع، افزایش سرمایه را خواهیم داشت و تصور من این است که در گروه اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

مدیر عامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در پایان سخنان خود به اهمیت افزایش فروش تناژی اشاره کرد و افزود: با حضور جناب مهندس خزرایی همدلی بسیار خوبی در مجموعه گروه ایجاد شده است. نباید سیاست های کلان شرکت قاسم ایران و اینکه قاسم ایران یک شرکت پخش مویرگی است را فراموش کنیم که در این موضوع روئسای شعب تاثیرگذار هستند و باید مشتری های خود را افزایش دهید و خواهش بنده این است که از این ریل خارج نشوید.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 20 مهر 1398
تعداد بازدید : 1454

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت