سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
مشروح گفت و شنود دوستانه دکتر عباسیانفر با سهامداران تا پاسی از بامداد

 دکتر علیرضا عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در یک گفتگوی دوستانه تا پاسی از بامداد، به سوالات و ابهامات به وجود آمده برای برخی از سهامداران به صورت ویدیویی، زنده و اینترنتی پاسخ داد.

 دکتر علیرضا عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در یک گفتگوی دوستانه تا پاسی از بامداد، به سوالات و ابهامات به وجود آمده برای برخی از سهامداران به صورت ویدیویی، زنده و اینترنتی پاسخ داد.

در این گفت و شنود دوستانه و صمیمی که بیش از 150 دقیقه به طول انجامید، مباحث گوناگونی همچون برگزاری مجمع فوق العاده و افزایش سرمایه مطرح شد که آنچه که در زیر می خوانید مشروحی از پاسخ های مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به سوالات مطرح شده در این گفتگو است.

سوال: آیا افزایش سرمایه به نفع سهامداران است یا خیر؟ و سوال دوم اینکه چرا سهام برخی شرکت ها بیشتر اضافه می شود و برخی کمتر؟

دکتر عباسیانفر: برای توضیح این مساله، به سال 96 اشاره می کنم که یک افزایش سرمایه 100 درصدی داشتیم، یعنی ما می توانستیم به ازای هر سهم، 100 تومان سود تقسیم کنیم و یا افزایش سرمایه داشته باشیم که در نهایت، در مجمع، سهامداران تصمیم به افزایش سرمایه از سود انباشته گرفتند و 100 درصد افزایش سرمایه در مجمع تصویب شد. اگر به ارزش سهام در زمان افزایش سرمایه مراجعه کنیم، می بینیم در هنگام بسته شدن سهام (قبل از افزایش سرمایه)، ارزش هر سهم 1900 تومان بود و بعد از تصویب 100 درصدی افزایش سرمایه در مجمع، طبق قاعده بورس با افت شدید قیمت، ارزش هر سهام به 1350 تومان رسید. یعنی در آن زمان، اگر یک سهم داشتیم که 1900 تومان بود بعد از مجمع تبدیل به دو سهم 1350 تومانی شد که ارزش آن 2700 تومان می شود.

دستور اصلی جلسه در مجمع عمومی امسال (تیرماه 1397) تقسیم سود بود و شرکت گزارش کاملی از وضعیت اقتصادی، نقدینگی، مواد اولیه و نوسانات ارز به سهامداران ارائه کرد و در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید که در سال 96 با سود 16 میلیارد و هفتصد میلیون تومان به سمت افزایش سرمایه پیش برویم.

اگر می خواستیم کاملا سود تقسیم کنیم، در نهایت می توانستیم به هر سهم 55 تومان بدهیم، ولی با تصویب افزایش سرمایه 44/62 درصدی ،1000 سهم تبدیل به 1624 سهم می شود و طبق قاعده بعد از افزایش سرمایه، قیمت افت می کند و بعد از مدتی دوباره افزایش می یابد که ان شاالله اگر سهامداران افزایش سرمایه را تصویب کنند، سهامشان 62 درصد افزایش می یابد و اگر یک سهامدار بخواهد، بخشی از آن را بفروشد، خیلی بیشتر از آن 55 تومان، سود محقق خواهد شد؛ در نتیجه هیچ ابهامی در این مساله که افزایش سرمایه به نفع سهامدار است، وجود ندارد.

در ارتباط با بخش دوم سوال تان باید عرض کنم، همانطور که مستحضرید، شرکت های فرعی ما مانند پارس مینو، دارای یک میلیارد و دویست و شصت میلیون سهم است و خرمدره دارای یک میلیارد سهم می باشد ولی شرکت مادر دارای تقریبا 308 میلیون سهم است و این اصلا همگون نیست و استاندارد لازم در بازار سرمایه را ندارد و باید به این سمت برویم که شرکت مادر به شرکت های فرعی نزدیک شود.

سوال: چرا سود سهام کم است؟ آیا در بورس خرید و فروش می شود؟

دکتر عباسیانفر: امسال ما سودی تقسیم نکردیم و این 10 درصد هم به دلیل الزام بورس پرداخت شد، چرا که طبق قانون تجارت، باید 10 درصد سود را تقسیم می کردیم که در نهایت این مبلغ به حساب بانکی سهامداران واریز شد. در ارتباط با بخش دوم سوال که در بورس خرید و فروش می شود، باید عرض کنم که بورس مکانی برای خرید و فروش سهام است و می توانید سهام را بفروشید و یا سهام دیگر عزیزان را خریداری کنید؛ اما لازم به توضیح است افزایش سرمایه 44/62 درصدی هنوز لحاظ نشده است و بعد از تصویب در مجمع فوق العاده و ثبت در کدال لحاظ خواهد شد.

سوال: آیا انتقال یک جای سهام امکان دارد؟ و سوال دیگر اینکه آیا به همسرم که بعد از اسارت ازدواج کردم، سهام تعلق می گیرد؟

دکتر عباسیانفر: این سهام، دارایی شماست؛ برای انتقال و فروش سهام هیچ محدودیتی ندارید و می توانید با مراجعه به کارگزاری ها و با توجه به شرایط بازار، اقدام به فروش کنید.

در رابطه با موضوع همسران آزاده، باید عرض کنم ما به عنوان مدیر عامل و هیات مدیره، بر اساس ضوابط، شرکت را اداره می کنیم. در مقطعی تصمیمی گیری شده که سهام بر اساس مقدار اسارت توزیع شود و آیین نامه سهام در مالکیت افراد است و کد بورسی نیز تعیین شده است. براساس آیین نامه ای که به بیش از ده سال قبل تنظیم شده است و ما نیز تابع آن همان هستیم، سهام به همسران آزادگانی که بعد از اسارت ازدواج کرده اند تعلق نگرفته و نخواهد گرفت.

سوال: شنیده شده که بعضی از سهامداران آزاده به شما مراجعه می کنند و درخواست های مالی و امتیاز از شما دارند.

دکتر عباسیانفر: ما 68 هزار سهامدار داریم؛ طیف بسیار بزرگی از آزادگان، غالب بر 43000 آزاده که قاطبه آنها، آن قدر مناعت طبع دارند که قطعاً تصور این مسائل را هم ندارند تا اموالی را که برای عموم است را طلب کنند، ممکن است کسی هم پیدا شود و خواسته هایی مانند پول، سمت و.... داشته باشد. اگر چه من کراهت دارم که به این مسائل ورود کنم تا باعث تفرقه ای بین دوستان شود ولی مطمئن باشید اگر هم خواسته ای باشد، ما اینجا «امانت داری» خواهیم کرد و در مقابل این خواسته ها با احترام کامل می ایستیم و مطمئن باشید که این اتفاقات نخواهد افتاد و به عزیزانی که از ما دلخور شدند و در فضای مجازی، علیه ما حرف ها و تهمت هایی زدند، گفتم چیزی که متعلق به 68 هزار نفر است، در اختیار کسی قرار نخواهد گرفت و من به این قشر عزیز قول می دهم که هیات مدیره و بنده از این موضع کوتاه نمی آییم و با زیاده خواهی کسی، تسلیم آن نمی شویم و به صراحت به آنها گفتیم اگر می خواهید دعوا کنید، ایرادی ندارد ولی مطمئن باشید چیزی عایدتان نمی شود. این افراد آنقدر نادرند که اصلاً صحبت کردن راجع به آنها به صلاح نیست و چون سوال شد بنده، عرض کردم. 

سوال: چرا از بچه های آزاده استفاده نمی کنید و در روزنامه ها آگهی می کنید؟

دکتر عباسیانفر: در مورد استخدام، محدودیت هایی داریم و وارث یک عیال سنگین از سابق هستیم که تعدادی رسمی و تعدادی قراردادی هستند و تا موقعی که کسی بازنشسته نشود، استعفا ندهد و یا خدایی نکرده اخراج نشود، ما جایگزینی نخواهیم داشت. با این وجود برای جایگزینی، فرزندان آزاده بدون تردید در اولویت بوده اند، هستند و خواهند بود. در سال جاری که ما فراخوان دادیم، به اطلاع همه رساندیم حدود 21 نفر از فرزندان آزاده را استخدام کردیم.

ما 43 هزار آزاده داریم که حداقل اگر یک فرزند داشته باشند، 43 هزار فرزند آزاده داریم و با توجه به حجم زیاد بیکاری به دلیل شرایط کشور، قطعاً ما ظرفیت پاسخگویی به این حجم را نداریم و مطمئناً اگر استخدام داشته باشیم، اولویتمان با فرزندان آزاده خواهند بود.

سوال: سه سال است که سود نگرفتیم؛ زنگ زدیم گفتند مدارکتون ناقصه و بعد از کامل کردن مدارک هم، هنوز سودی دریافت نکردیم.

دکتر عباسیانفر: تعدادی از سهامداران هستند که مدارک هویتی آنها کامل نیست؛ ما اطلاعات کل سهامداران خود را طی یک CD به سازمان بورس معرفی کردیم و در کنار آن مدارکشان را نیز ارسال کردیم؛ تعدادی از آنها مدارکشان ناقص است و ما مکرراً اعلام کردیم که این دوستان مراجعه کنند و مدارکشان را تکمیل کنند و بعد از تکمیل مدارک هویتی می توانند سود چند ساله خود را دریافت کنند.

سوال: آیا شایعه ای که هیات مدیره سهام اضافی دارند و اموال آزادگان را برای خودشان برده اند، صحیح است؟

دکتر عباسیانفر: دوستان و برادران عزیز، من هم طیف شما هستم و همگی در آستانه 50 یا 60 سالگی هستیم؛ تمنای من از دوستان تحقیق کردن درباره شایعاتی است که مطرح می شود.

بحث سهام چیزی نیست که کسی بتواند آن را مخفی کند. شرکت های ما شرکت های بورسی هستند و افراد سهامدار به نام، نام پدر و کد ملی ثبت شده اند و طبق قانون افراد هیات مدیره و مدیر عامل، در زمان تصدی نه می توانند سهام بخرند و نه می توانند بفروشند و اگر دوستی هم در خودکفایی خریدی کرده که اصلاً چنین کسی نداریم، به اندازه همان مدت اسارتشان سهام دارند و اگر سهام شرکت های فرعی هم دارند، زمانی آن را خریده اند که در تصدی هیات مدیره نبودند.

شرکت مینو شصت سال است که در بورس است و زمانی که آزاده ای هم در کار نبوده این شرکت در بورس فعالیت داشته است و اگر کسی خریده به شکل قانونی، شرعی و عرفی خریداری کرده است؛ من همه عزیزان را تشویق می کنم که بیایند و سهام شرکت های زیر مجموعه را بخرند و کسی که می آید، سهام یک شرکت را می خرد به یک نوعی کمک به مجموعه شرکت می کند. ما همه یک خانواده ایم و این دنیا ارزش ندارد که برادر دینی خودمان و کسانی که سال ها هم سلول ما بوده اند را متهم کنیم.

سوال: بنده فرزند آزاده شهید محمد حسین شهیدی هستم و پدرم بعد از 6 ماه اسارت، شهید شد. می خواستم بدانم آیا سهام خودکفایی به پدر من نیز تعلق می گیرد؟

دکتر عباسیانفر: بر اساس آین نامه تعیین و تکلیف سهام، وضعیت شهدای آزاده کاملاً روشن است؛ یعنی اگر شخصی به اسارت درآمده و حتی یک دقیقه بعد از اسارت به شهادت رسیده باشد، مشمول سهام می شود.

خانواده محترم این شهید می توانند با امور سهام، مکاتبه کنند و مدارکشان را کامل نمایند.

سوال: آقایان مشیدی و فرهبد با شما چه نسبتی دارند؟

دکتر عباسیانفر: بعضی دوستان که بسیار نادرند، بدون تحقیق و سوال، مدیون کسی می شوند. این اشخاص هم شهری من هستند؛ آقای فرهبد، سال 1356 زمان آقای خسروشاهی در شرکت استخدام شدند و مدیرعامل شرکت دارویی بودند و الان تقریبا 6 سال است که بازنشسته شده اند. آقای مشیدی نیز 10 سال است که در مجموعه مشغول به کار هستند؛ می گویند ایشان برادر خانم بنده است در حالی که نام خانوادگی همسر من، عظیمی است. این عزیزان از بهترین های مجموعه هستند و من علاقه ای ندارم بیشتر از این به این موضوع بپردازم و خواهش من این است که حقوق افراد را رعایت کنیم.

سوال: آیا مایل به فروش شرکت خودکفایی هستید؟

دکتر عباسیانفر: شرکت خودکفایی قابل فروش نیست؛ زیرا سهام آن در اختیار سهامداران است. در مورد فروش اموال، اگر مجموعه سهامداران در مجمع عمومی تصمیم بگیرند و هیات مدیره را مکلف به این کار کنند، شدنی است؛ البته کار ساده ای نیست زیرا اموال کوچکی نیست و نیاز به پروسه قانونی دارد.

سوال: در تاریخ 14/07/97 قیمت هر سهم شرکت خودکفایی 3409 تومان بود و امروز 1460 تومان شده است. چرا از بازارگردان های حرفه ای استفاده نمی کنید تا قیمت سهام بالا برود؟

دکتر عباسیانفر: مستحضرید شرکت خودکفایی و 5 شرکت فرعی ما که در بورس هستند، تابعی از بازار می باشند و چنانچه خرید و فروش سهام در بازار سرمایه اوج داشته باشد، این اوج شامل حال ما هم می شود و یک قاعده کلی است و ممکن است اتفاقاتی که در کشور رقم می خورد بورس را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

دوستانی که به شکل حرفه ای موضوع سهام را رصد می کنند، اگر وضعیت ما را از نظر ارزش سهام، با شرکت های مشابه مقایسه کنند متوجه می شوند، ما جزو شرکت های خوب در این زمینه هستیم و این که توقع داشته باشیم قیمت سهام ما هر روز بالاتر برود، شامل ادبیات بازار نمی شود. در آن تاریخ، یک نوسان هیجانی در کل بازار ایجاد شد که این برای همه شرکت ها بود و پس از مدتی قیمت ها سقوط کرد.

لازم به ذکر است که شرکت ما از آن دسته شرکت هایی است که به صورت شفاف، صورت های مالی خود را بر اساس استانداردهای سازمان بورس ارائه می کند.

سوال: لطفاً بفرمایید شخصی که امروز خود را به عنوان مدافع اموال آزادگان دانسته و وارد شرکت دارویی شده و به اموال آزادگان خسارت زده، چه میزان خسارت به شرکت وارد کرده و ما سهامداران از ایشان شکایت خواهیم کرد.

دکتر عباسیانفر: خواهش بنده این است که به مصداق ها خیلی نپردازیم؛ این اتفاق اگر چه خیلی تلخ است ولی من از آن می گذرم و به شکل کلی توضیح می دهم.

دوستان ما 5 تا 6 هزار پرسنل داریم که عموماً کارگر هستند و از نظر موقعیت مکانی نیز، بسیار وسیع هستیم. طیف ما طیف کارگریست و همگی ما با جو کارمندی و کارگری آشناییم؛ ممکن است کسی در یک مجموعه خلافی داشته باشد و یا آدم صادقی باشد و بدیهی است که ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم.

ممکن است کارگری تخلفی کرده باشد و من نیز به عنوان مدیرعامل با او برخورد کرده باشم، سمت او را تغییر دهم و یا در نهایت اخراجش کنم و این ماهیت کار است.

ما امین شما هستیم و به وکالت از شما در این جا کار می کنیم لذا شما باید به مدیران خود در این مجموعه اطمینان داشته باشید و برای ما که زمانی عمر و جان خود را در راه حفاظت از این مردم گذاشتیم، دور از شان است که به ناحق ظلمی در حق یک کارگر روا داریم؛ ولی اگر کارگری خواست لطمه ای به کارخانه و اموال سهامداران بزند، بی تردید با او برخورد خواهیم کرد.

در این 7 ماه اخیر، طی بخشنامه ای بنده عنوان کردم که پاداش بازنشستگی از 2 ماه به یک ماه تبدیل شود و بعضی از افرادی که بازنشسته شدند، شدیداً ناراحت شدند زیرا چیزی که حساب می کردند دو برابر این پاداش بود و من به آنها عرض کردم چیزی که قانون می گوید را پرداخت می کنم؛ من چیزی که 40 سال در اینجا رایج بود را تغییر دادم ولی اصول مدیریت، شامل این نیست که من به همه سهامداران بگویم، بیایید ببینید که این شخص مشکل اخلاقی دارد، چون عرفاً و شرعاً درست نیست و من خود به شکل محکم با او برخورد می کنم و سهامدار نباید با شنیدن یک موضوع هیجانی شود و با اعمال زور کاری را انجام دهد؛ آن وقت اصلاً اینجا را نمی شود اداره کرد و به کسی مربوط نیست که چرا یک نفر در شرکت باشد و یا نباشد.

یک زمان با دروغ و افترا می گویند در اینجا فرزند شهید را زده اند. ما خود کنار شهیدان بوده ایم، برادر شهید هستیم، جانبازیم، آن وقت بگذاریم در حیطه مدیریت ما به یک فرزند شهید توهین شود؛ آیا این با عقل سازش دارد؟ ممکن است فرزند شهید هم خلافی داشته ولی به حرمت اینکه بچه شهید است در مجموعه هر کاری که خواست انجام دهد؟ طبیعی است در مجموعه دو کارگر با هم درگیر شوند و یکی از آنها فرزند آزاده و یا شهید باشد؛ این یعنی خلافی صورت گرفته و مدیریت شرکت به ارزش ها توجهی ندارد؟

کارگر اگر احساس کند یک سهامدار بیرون است که می تواند به او مراجعه کند و مورد حمایت او باشد، دیگر کار نمی کند و به مدیریت مجموعه توجهی ندارد، آن وقت شما از چنین شرکتی سود می خواهید؟

مدیریت ما اینجا بر اساس کرامت انسانی است و قطعاً از جاهای دیگر بهتر است و خواهش من از عزیزان این است که اگر موضوعی هست که شما نگرانید، در اتاق ما باز است و روابط عمومی ما نیز پاسخگوست؛ شما حداقل یک سوال کنید و بعد در مقام دفاع از دیگران بلند شوید.

هر شرکتی یک استانداردی دارد و اینجا قطع به یقین مورد فخر مجموعه آزادگان است؛ چرا که مدیر عامل و هیات مدیره آزاده هستند و با احترام و عزت در کنار بدنه کارگری و با رعایت احترام و اصول استاندارد و حفظ حقوق صاحب سرمایه کار می کنند. مسئولیت شرکت با هیات مدیره ای ست که شما انتخاب کردید و هیات مدیره، مدیر عامل را انتخاب می کند و من تمام مسئولیت های اینجا را می پذیرم، چون تمام مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها را خودم انتخاب کردم و به کارایی، کاردانی و سلامت مدیرانم ایمان دارم و این کارنامه ای که اعلام کردم نتیجه کار اینهاست و به یقین و به لطف و یاری خدا در این شرایط بحرانی، شرکت در سه دهه گذشته هیچ وقت مانند این زمان نبوده است و خداروشکر حدود 380 میلیون بدهی را پرداخت کردیم و حتی سود قابل توجه ایجاد کردیم و جلوی سهامدارانمان روسفیدیم و ان شاالله افزایش سرمایه را در سال جاری محقق می کنیم و بر اساس صورت های مالی برای سال آینده، کارنامه ما روشن است.

سوال: آقای دکتر امجد کیست و چرا از او حمایت می کنید؟

دکتر عباسیانفر: در این مدت 10 ماهی که بنده در شرکت نبودم، ایشان عضو هیات مدیره قاسم ایران بودند؛ من در قاسم ایران با ایشان آشنا شدم و سوابق ایشان را گرفتم. ایشان معاون وزیر بهداشت، مدیر کل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و مشاور وزیر بودند و هستند و در بیش از 10 شرکت دارویی و توزیع دارو، مدیر عامل و یا رییس هیات مدیره بوده اند، شرکت هایی که هرکدام 5 برابر شرکت فعلی ماست.

یک انسان مطرح، با کارنامه و با شناسنامه درخشان در این حوزه و من بدون رفاقت برای اولین بار در مجموعه با ایشان آشنا شدم و اتفاقاً در اولین جلسه، ایشان با اظهار نظر بنده مخالفت کردند و من از خط مشی ایشان خوشم آمد، چرا که دیدم در کنار تسلط بر موضوع، در زمینه کاری ملاحظه مدیر و هیچکس دیگری را نمی کند؛ بعد از دیدن رزومه ایشان و ارزیابی، جلسه ای با ایشان گذاشتم و درخواست کردم مسئولیت شرکت دارویی را در دست بگیرند و در روز تودیع و معارفه ایشان، عرض کردم که شما را به جای رفیق 35 ساله خود گذاشتم؛ بنده 8 سال با دکتر سجاده چی در اسارت بودم و با ایشان زندگی کردم و زمانی که ایشان عضو هیات مدیره خودکفایی بودند همواره بیشترین حمایت را از من می کردند؛ ولی الان بحث کار است و من به فکر سهامدارم و اتفاقاً خود آقای سجاده چی با روی گشاده قبول کردند.

ایشان هم در ساختار و هم در کارنامه روشن، به ما کمک کردند و فروش ما را از 31 میلیارد و 200 میلیون تومان  به 56 میلیارد و 300 میلیون تومان رساندند و چیزی در حدود 25 میلیارد تومان به فروش شرکت دارویی اضافه کردند و سود شرکت را 5 برابر کردند. مهمترین بحث این است که ساختار و استانداردهای دارو را در شرکت درست کردند؛ من به ایشان ایمان دارم و بی شک اگر 5 شخص دیگر مانند ایشان داشتم، به عنوان مدیرعامل در برخی شرکت های دیگر نیز انتخاب می کردم، چرا که ایشان من را جلوی سهامداران رو سفید کردند. برای من عجیب است که ایشان یکی از دلایل اعتراض بعضی افراد هستند و به نظر بنده کسی که مخالفت ایشان را می کند زیر سوال است و باید ببینیم چه دلیلی دارد.

دوستان عزیز من تاریخ شرکت مینو را از سال 38 مطالعه کردم و پاراف های مرحوم خسروشاهی را در رابطه با تشویق وتنبیه مدیران خوانده ام؛ هر وقت مینو به مرحله ای رسیده است که به شکوفایی نزدیک بوده، عواملی از بیرون جلوی این اتفاق را گرفته اند. چه زمان آقای خسرو شاهی که ایشان را در همین جا کارگران کتک زدند، چه زمانی که متولی این شرکت دولت بود و چه زمان خود آزادگان، در مقطعی که دوستان شرکت را به جاهای بسیار خوبی رساندند، عواملی از بیرون جمع شدند و کرکره شرکت را سعی کردند پایین بکشند و الان نیز این اتفاق در حال شکل گیری است. جایی که بر حسب آمار، صورت های مالی، پرداخت به موقع حقوق و مزایای کارگران، شرکتی فوق العاده نسبت به سایرین است و مهمتر از همه، سود هم ایجاد می کند، نباید با دست خودمان پایه ای را که برای سال های آینده گذاشته ایم را خراب کنیم.

زمانی که شرکتی افزایش سرمایه می دهد و در همان سال، سود قابل توجهی نیز ایجاد می کند، دیگران سهام آن را می خرند و دیگر لازم نیست که برای حمایت از سهام مان جان بکنیم و خواهش من صیانت ار این دست آورد است.

سوال: چرا سهام خودکفایی بر اساس نظر حاج آقا ابوترابی به صورت مساوی بین آزادگان تقسیم نشد؟

دکتر عباسیانفر: در زمان خود مرحوم حاج آقا ابوترابی، این آیین نامه نحوه تقسیم سهام تنظیم شد.

مرحوم حاج آقا ابوترابی زمانی خدمت مقام معظم رهبری می رسند و از ایشان تقاضا می کنند یک سرمایه ای را در اختیار بگذارند تا یک شرکتی برای مجموعه آزادگان و خانواده هایشان تاسیس شود و ایشان موضوع را به یک هیات سه نفره مرکب از آقای نیری، آقای روحانی و شخصی دیگر، ارجاع می دهند و همان زمان که میزان سرمایه لازم برای تاسیس یک شرکت را گزارش می کنند همان زمان هم آیین نامه ای برای نحوه تقسیم سهام این شرکت ارائه می شود که آن آیین نامه با همان چارچوب کلی به قوت خودش باقی مانده است.

سوال: مقدار 62 درصد سهامی که قرار بود اضافه شود، چه شد؟

دکتر عباسیانفر: مجمع در همین ماه جاری برگزار می شود و 44/62 درصد سهام، اضافه خواهد شد و سهام ما از 307 میلیون به 500 میلیون سهم، تبدیل می شود.

سوال: با شرایط اقتصادی مملکت، آزادگان بیشتر به شرکتی نیاز دارند که بتواند سود سهام را به این قشر پرداخت کند؛ چه زمانی شرکت می تواند سود قابل توجهی به این سهامداران پرداخت کند؟

دکتر عباسیانفر:  واقعیت این است که ما نسبت به شرکت های مشابه در صنعت شیرینی و غذایی، بالاتریم و سال جاری وضعیت مان نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر است و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

سوال: واگذاری دفاتر بیمه به چه صورت است؟

دکتر عباسیانفر: در این مورد یک آیین نامه وجود دارد که بر اساس آن، افرادی که علاقه مند باشند می توانند بر اساس این آیین نامه به شرکت پوشش گستر مینو مراجعه کنند و اطلاعات لازم  را در اختیار بگیرند.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 بهمن 1397
تعداد بازدید : 702


نظرات
نظر شما

نام :
ایمیل :
نظر :

کد امنیتی را وارد نمایید :


بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت