سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
انتصاب مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان

مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در مراسمی با حضور آقای باقری معاونت اقتصادی و امور مجامع شرکتهای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، دکتر ترک زاده دبیرکل انجمن حسابرسان داخلی ایران، دکتر غلامرضایی مدیر مرکز آموزش سازمان حسابرسی کشور و انجمن حسابرسان خبره ایران، دکتر فرخ و دکتر گلچین پور حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت های گروه و همچنین مدیران عامل و مدیران مالی شرکتهای گروه صنعتی مینو در راستای انتصاب مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ساختمان ساندوز برگزار گردید.

مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در مراسمی با حضور آقای باقری معاونت اقتصادی و امور مجامع شرکتهای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، دکتر ترک زاده دبیرکل انجمن حسابرسان داخلی ایران، دکتر غلامرضایی مدیر مرکز آموزش سازمان حسابرسی کشور و انجمن حسابرسان خبره ایران، دکتر فرخ و دکتر گلچین پور حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت های گروه و همچنین مدیران عامل و مدیران مالی شرکتهای گروه صنعتی مینو در راستای انتصاب مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ساختمان ساندوز برگزار گردید.

در این مراسم معاونت اقتصادی و امور مجامع شرکتهای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، با بیان اینکه گاهی اوقات دید خوبی نسبت به حوزه حسابرسی داخلی وجود ندارد، گفت: حسابرس مستقل و حسابرس داخلی تعاریف خاص خود را دارند که باید بصورت جدی به آنها نگاه کرد، همچنین باید خدماتی را که می توانیم از آنها بگیریم را همیشه درنظر داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی از آن بهره مند شویم.

ایشان ادامه داد: با نگاه به تخلفات و اختلاس هایی که در بعضی از موارد در کشور صورت گرفته است در می یابیم که در آنجا انواع دستگاههای نظارتی وجود داشته است. این امر تداعی کننده ی این است که ما یا مفهوم حسابرسی داخلی را به درستی درک نکرده ایم که می توانیم چه خدماتی را از آن بگیریم و یا جامعه ی مالی ما این آمادگی را پیدا نکرده است.

باقری با اشاره با اینکه 28 دستگاه نظارتی مالی در کشور وجود دارد افزود: باوجود این نظارتها وجود مشکلاتی که بعضی اوقات در کشور مشاهده می شود نشان دهنده ی این است که مفهوم بحث حسابرسی بصورت صحیح درک نشده و یا موازی کاری صورت می گیرد و درهر صورت باید نگاه جدی و اساسی را به تعاریف حسابرسی طبق قانون تجارت داشته باشیم.

معاونت اقتصادی و امور مجامع شرکتهای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، با اشاره به بحث هلدینگ داری و وظایف اساسی آن اظهار داشت: نقش هلدینگ هدایت گری، راهبردی، حضور به موقع، کمک فکری و بررسی کلی می باشد و هلدینگ باید به عنوان یک ستون محکم و قابل اتکا درمجموعه حس شود تا گروه را برای رسیدن به اهداف و برنامه ریزی های تدوین شده توسط خود سوق دهد.

ایشان در ادامه با اشاره به اصلاح ساختار حسابرسی در تمام شرکتهای گروه گفت: باید در این حوزه درتمامی شرکتها یک دید عمیق داشته باشیم تا بدانیم سود یا زیانی که حاصل می شود، درکنار شرایط بازار و افزایش قیمتها چه اندازه به عملکرد خود ما بستگی داشته است.

معاونت اقتصادی و امور مجامع شرکتهای هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان در پایان سخنان خود با اشاره به رزومه ی بسیار خوب و عملکرد قابل دفاع آقای رحمانی خضری افزود: ایشان سالهای زیادی را مدیر حسابرسی هلدینگ شفا دارو بوده اند و به نقش مدیریت در قالب هلدینگ واقف می باشند و تصور من این است که با حضور ایشان روزهای بسیار بهتری را در حوزه ی انضباط مالی، شفافیت و راهبرد خواهیم داشت.

همچنین در ادامه دکتر هوشنگ نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو، با بیان اینکه ما یک مجموعه ی بورسی هستیم و مکلف به رعایت قوانین بورس می باشیم، گفت: ما یک کمیته ی حسابرسی داریم که این کمیته شرح وظایف خاص خود را دارد و به آن عمل میکند، همچنین درمجموعه حسابرس مستقل، حسابرس داخلی و حسابرس تامین  اجتماعی داریم؛ با این وجود اعتقاد دکتر عباسیانفر به تقویت هرچه بیشتر این حوزه می باشد.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با بیان اینکه اعتقاد ما این است که یکی از رسالت های گروه صنعتی مینو شفافیت مالی آن است اظهار داشت: به عنوان فردی که مدیر اجرایی هستم علاقه دارم که بحث حسابداری در مجموعه به صورت فرآیندی انجام شود و معتقدم که هرچه فاصله آن از اجرا بیشتر شود امکان پذیری آن کمتر خواهد شد و لازمه ی امر این است که فرآیندها را از ابتدا تا انتها چک کنیم و بر تحقق آن صحه گذاریم و درنهایت چالش های موجود در مسیر را شناسایی کنیم.

دکتر هوشنگ نژاد ادامه داد: گروه صنعتی مینو به سبب قدمتی که دارد از یک سری فرآیندهای جا افتاده و برنامه ریزی های مدون شده بهره می برد؛ با این حال این انضباط ممکن است دربعضی اوقات ما را دچار غفلت کند و اگر آن را کنترل کنیم و چالش هایی که ممکن است در این مسیر روتین، ما را با مشکل مواجه کند شناسایی کنیم توانسته ایم قدم بزرگی برداریم.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو با بیان اینکه نباید به بحث حسابرسی با دید مچ گیری نگاه کنیم اظهار داشت: برای ما مایه ی مباهات است که حسابرس هایی که با ما کار کرده اند بیشتر اطلاعات لازم برای خود را از بخش اجرا گرفته اند و این نشان دهنده ی این است که در امر اجرا آنقدر اطمینان وجود دارد که این صحه گذاری در سطح بسیار بالایی صورت گرفته است.

دکتر هوشنگ نژاد ادامه داد: باید در بعد مالی و منابع انسانی ارتقا پیدا کنیم و این ارتقا با قوانین دستوری امکانپذیر نیست و باید دید و نوع افقی که برای این دو حوزه درنظر گرفته ایم رشد پیدا کند.

مدیرعامل شرکت صنعتی پارس مینو در پایان سخنان خود ضمن تشکر از همکاران در مواجهه با ویروس کرونا در هفته ی اخیر افزود: همکاری بسیار ایده آلی در مجموعه شکل گرفت؛ چه شرکت دارویی که مواد ضدعفونی کننده را با کیفیت و در زمان مناسب دراختیار ما قرار داد و چه در بخش خرید که همفکری بسیار خوبی در آنجا شکل گرفت.


دکتر ترک زاده دبیرکل انجمن حسابرسان داخلی ایران نیز در ادمه به ارائه ی بحث های اساسی و اصولی درحوزه ی حسابرسی داخلی پرداختند و حسابرسی داخلی را به یک بازوی توانمند در هر مجموعه ی اقتصادی تشبیه کردند.

ایشان با اشاره به اینکه حسابرسی داخلی می تواند خدمات کارگشایی را در بحث خدمات مالی یک هلدینگ داشته باشد اظهار داشت: هدف اصلی حسابرسی داخلی ایجاد یک نظام راهبری صحیح است تا با اصلاح چالش ها، خطرات موجود درتمامی سطوح بدنه ی یک مجموعه ی اقتصادی را شناسایی کند و همچنین نکات مثبتی که در سطح مدیریت وجود دارد را بصورت پررنگ تر بازگو کند.

در ادامه این مراسم رحمانی خضری مدیر حسابرسی داخلی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ضمن تشکر از دکتر عباسیانفر به خاطر اعتماد ایشان اظهار داشت: برای بنده مایه ی مباهات است که درمجموعه ای که متعلق به آزادگان است درحال فعالیت هستم، آزادگان مایه افتخار و سربلندی این کشور هستند و امید دارم که درکنار یکدیگر بتوانیم فعالیت های گروه صنعتی مینو را هرچه بهتر پیش ببریم.

ایشان با بیان اینکه حسابرسی داخلی باید در تمامی سطوح و حتی در محیط کارخانه انجام شود بیان کرد: زمانی که حسابرس داخلی بتواند گزارشات اثربخشی که لازمیه یک مجموعه است را دراختیار مدیریت قرار دهد و مدیران فرآیندهای مختلف نیز بتوانند گزارشات موردنیاز حسابرس داخلی را دراختیار آن واحد قرار دهند، آن زمان می توانیم بگوییم که آن هلدینگ در حوزه ی حسابرسی داخلی درحال پیشرفت و تعالی است.

دکتر رحمانی خضری ادامه داد: این مهم نیازمند همکاری و حمایت تمامی مدیران در تمامی سطوح می باشد و امیدوارم که بتوانم نقش بسیار خوب و تعیین کننده ای را در این حوزه ایفا کنم.

مدیر حسابرسی داخلی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، با اشاره به موضوع حسابرسی داخلی بیان کرد: باید یک نگرش مثبت و یک دید همراه با اعتماد به این حوزه داشته باشیم تا اثرات این اعتماد را در بدنه ی مجموعه ی خود احساس کنیم.

  


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اسفند 1398
تعداد بازدید : 406


نظرات
نظر شما

نام :
ایمیل :
نظر :

کد امنیتی را وارد نمایید :


بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت