سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
دختری هستم که تا بحال یک خواستگار هم نداشته ام ...

 تقریباً مطمئن هستم که تاحدود نود درصد بخاطر رفتار پدر و مادر و برادر من است

 
سوال – دختری هستم که تا بحال یک خواستگار هم نداشته ام و تقریباً مطمئن هستم که تاحدود نود درصد بخاطر رفتار پدر و مادر و برادر من است . در حالی که در شهر ما دخترهای هم سن من شوهر دارند . برادر من به گونه ای با مردم رفتار می کند که خود من هم اگر پسر بودم حاضر نبودم با خانواده ی او وصلت کنم . رفتار مادر من به صورتی است که حتی خانواده ی خود او هم از او می ترسند و دوست ندارند با او تعامل داشته باشند . به طوری که حتی عید ها هم شاید با هم ملاقات نکنند . به نظر شما من با این پدر و مادر پیر و برادر کج خلق و دیوانه که حتی حاضر نیست به دکتر برود و درمان شود چکار کنم . خواهش می کنم چیزی بگویید که من بتوانم ادامه دهم و اینقدر ناامید نباشم .

پاسخ – این پیامها خیلی نگران کننده است و انسان را افسرده می کند . قرآن فرموده که همه ی مومنین با هم خواهر وبرادر هستند و فرد باید فکر کند که این مشکل برای خواهر خود او پیش آمده است . من به این خواهر گرامی که همچنان با داشتن یک چنین خانواده ی پریشانی ایمان خود را از دست نداده و حاضر هستند برنامه را ببینند و درمان مشکلات خود را سوال کنند تبریک می گویم .

این خانم مطمئن باشند که صبوری ایشان نتیجه می دهد . در ضمن سعی کنند که گرفتار همراهی با خانواده ی خود نشوند . یعنی اگر حتی در یک میهمانی کسی سالی یک بار شما را دید متوجه شود که با آنها متفاوت هستید . ما آدم های زیادی را سراغ داریم که همینکه دیده اند این دختر خانم در آن خانواده توانسته خود را حفظ کند و مانند آنها نشده و رنگ آنها را نگرفته برای او حساب ویژه ای باز کرده اند. همین حفظ خود، باعث می شود که آرام آرام خداوند یک فرج و گشایشی برای شما فراهم کند .

بنابراین نباید گفت که چون مادر من عصبی بود ، پدر من ناآرام بود و برادر من هم یک مقدار دیوانه بود ، پس من هم همرنگ آنها شدم . این دلیل نیست . ما آدم های بزرگی را سراغ داریم که یک چنین خانواده های نابسامانی را داشته اند . می گویند یک بار آنچنان پدر ادیسون در گوش او زد که یک گوش او کر بود . ولی از تلاش و تحقیق خسته نشد . آقای دکتر خزعلی که بهترین شرح سعدی را نوشته به طور مادرزاد از هر دو چشم نابینا بود .

اما شارح گلستان و بوستان سعدی شد . این فرد چقدر باید درس بخواند وفکر کند تا به این جایگاه برسد . چشمی که نداشته و نمی دیده و سعدی هم که زنده نبوده که او بتواند حرف او را گوش کند . چه کسانی برای او کتاب خوانده اند و او چقدر سعی و تلاش کرده و حتی چطور نوشته است ؟ در آن زمان هم خط بریل به این گستردگی وجود نداشت . ما از این افراد باید درس بگیریم .

وقتی شما یک بذر را در دل خاک می کارید چه چیزهایی هم نشین آن هستند ؟ اما وقتی از خاک بیرون می آید شما می بینید که هیچ ارتباطی با آنها ندارد . وقتی هم که به میوه و ثمر بنشیند نه بوی خاک می دهد و نه رنگ و طعم آن را می دهد . یعنی در این مجموعه خود را معرفی و عرضه می کند .

من می توانم بگویم که خانواده ی من این گونه بودند من هم اینطور شدم و یا می توانم بگویم که نه من از یک هسته ی زردآلو که کمتر نیستم . یعنی در این محیط خراب من سالم مانده ام . به این پدر و مادر و برادر بگویم که خیلی باید مراقب باشید . خدا باید خیلی به شما رحم کند چون شما باعث سوختن یک انسان دیگر می شوید . من به افرادی حتی پیشنهاد داده ام که شما برای پسر خودفلان دختر را بگیرید دختر بسیار خوبی است

. پدر پسر همین حرف را به من گفت که دختر ، دختر خوبی است اما پدراو به شدت بداخلاق دارد . و من برای پسر خود می ترسم که یک چنین پدرزنی داشته باشد . این پدرزن ها و مادر زن ها و همینطور پدر شوهر و مادرشوهر ها باید خیلی مراقب باشند که باعث آتش زدن زندگی فرزندان خود نشوند . بعد هم این افراد می گویند که بخت دختر ما را بسته اند و او را سحر کرده اند . این حرف اشتباه است کسی آنها را سحرنکرده خود شما آنهارا سحر کرده اید .

مراقب باشیم که در روز قیامت دو محاکمه نشویم . یکی بخاطر خود ویکی هم بخاطر اینکه باعث شدیم فرد دیگری بدبخت شود .


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : يکشنبه 12 مهر 1394
تعداد بازدید : 654

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت