سرتیتر اخبار

شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

متن خبر
احتمال نارسایی قلبی با مصرف نوشیدنی‌های قندی

 مصرف روزانه این نوشابه‌ها خطر نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد.

 سلامت نیوز: پزشکان با هشدار نسبت به مصرف نوشیدنی‌های قندی تاکید کردند که مصرف روزانه این نوشابه‌ها خطر نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بررسی انجام شده روی تعدادی مرد سوئدی نشان می‌دهد که مصرف دو وعده یا بیشتر نوشیدنی‌های قندی در روز با افزایش خطر نارسایی قلبی موجب می‌شود که توانایی قلب در پمپاژ خون مختل شود.


اگرچه متخصصان می گویند که این یافته می‌تواند در مورد مردان آمریکایی نیز صدق کند اما لازم است روی مردم آمریکا تحقیقات بیشتری انجام شود زیرا فرهنگ و رژیم‌غذایی آمریکایی‌ها متفاوت است.

همچنین نتایج مطالعات دیگر حاکی از آن است که مصرف روزانه نوشیدنی‌های قندی می‌تواند خطر ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و بیماری کبد چرب را افزایش دهد.

دکتر «سوزانا دارسون» یکی از متخصصان موسسه «کارولینسکا» در استکهلم گفت: افرادی که به طور مرتب از این نوع نوشیدنی‌ها مصرف می‌کنند باید به منظور کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی استفاده از آن را به حداقل برسانند.

در این بررسی عادات غذایی 42 هزار و 400 مرد 45 تا 79 ساله در فاصله سال‌های 1998 تا 2010 مورد مطالعه قرار گرفت و پزشکان با جمع‌آوری اطلاعات از طریق پرسشنامه، تنها نوشیدنی‌های غیرطبیعی و حاوی مواد قندی را مدنظر گرفتند.


به گفته متخصصان در طول مطالعه 4113 مورد نارسایی قلبی میان مردان مشاهده شد که خطر ابتلا به این عارضه در مردانی که روزانه دو وعده یا بیشتر از این نوع نوشیدنی‌ها مصرف می‌کردند 23 درصد بیشتر بود.


به گزارش یونایتدپرس، کارشناسان این مطالعه همچنین یادآور شدند که لازم است در مورد چگونگی تاثیر این نوشیدنی‌ در افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی مطالعات بیشتر انجام شود.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 آبان 1394
تعداد بازدید : 710

بازگشت
اطلاعات تماس:
خبرنامه سایت:
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد. ورود به سايت